Forum Giełda +Dodaj wątek

North Coast: 200 mln zł obrotów na horyzoncie

Zgłoś do moderatora
North Coast: 200 mln zł obrotów na horyzoncie
Katarzyna Kucharczyk 03-08-2010, ostatnia aktualizacja 03-08-2010 07:26

Mleczarnia Latteria Tinis, spółka zależna North Coast, w tym półroczu zacznie wykorzystywać moce produkcyjne w stu procentach.

– Zakładamy, że w niedalekiej przyszłości grupa będzie osiągać sprzedaż na poziomie 200 mln zł, z czego blisko 50 proc. będzie przypadać na Latterię Tinis – zapowiada Giorgio Pezzolato, wiceprezes giełdowej spółki zajmującej się dystrybucją żywności importowanej. Dodaje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to takie obroty mogą być realne już w 2011 roku.

Wtedy też prawdopodobnie wytwarzająca mozarellę Latteria Tinis osiągnie próg rentowności. Do tej pory była pod kreską. Cała rok 2009 grupa zakończyła na lekkim minusie, przy przychodach sięgających 115 mln zł. Tymczasem sam North Coast miał 4 mln zł czystego zarobku i 108,6 mln zł sprzedaży.

Zarząd nie podaje prognoz na ten rok. Spodziewa się jednak poprawy wyników. Była ona widoczna już w pierwszym kwartale. Jaki był drugi? – Oceniamy go pozytywnie. Wstępne szacunki wskazują, że zwiększyliśmy obroty oraz poprawiliśmy marże – odpowiada Pezzolato. Przed rokiem w drugim kwartale North Coast miał 0,97 mln zł zysku netto, przy przychodach wynoszących 28,8 mln zł. – Trzeci kwartał też powinien być dla grupy udany – zapowiada wiceprezes.

North Coast poinformował o podpisaniu nowej umowy z siecią Carrefour. Reguluje ona warunki współpracy handlowej obu podmiotów. Zarząd szuka też nowych odbiorców. – Staramy się rozwijać sprzedaż zarówno do dużych sieci handlowych, delikatesów, jak i mniejszych sklepów i sektora horeca (hotele, restauracje, catering – red.) – mówi „Parkietowi” Pezzolato.
PARKIET

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.