Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,16 zł , zmiana od tamtej pory: 9,08%

No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni

Zgłoś do moderatora
Cześć,

co za dzień... Fakeowe wybicie rano, a później agresywne wywalanie po 18.00 zł... Ale, okazało się, że trafiła kosa na kamień - ktoś większy to zebrał i przewiózł kolesia. Oczywiście mogło to być zagranie 1 instytucji samej ze sobą, ale jeśli tak, to chyba niezbyt opłacalne.

W sumie dla mnie super dzień bo wiele z niego wynika. Przede wszystkim:
1) wsparcie w okolicach 17.50-18.00 jest bardzo mocne
2) Nie ma specjalnego panikowania, papier jest w mocnych rękach - nie widać było, żeby sprzedający masowo dołączali do tego, co postawił blok na 18.00.

Nie jestem wielkim fanem AT, ale pamiętam taką frazę: po mocnych impulsach kurs często przechodzi do korekty w formie ABC, która wygląda jak flaga - na wykresie 1-4 godzinowym tak to wygląda (fala A spadek do 18.10, fala C spadek do 17.84).

Teraz, co dalej, bo wygląda, że będzie ciekawie:
-10.08 środa, jutro - wyniki niby znane, ale w raporcie może być trochę ciekawego mięsa
-11.08 czwartek - konferencja wynikowa - wystarczy, że CEO powie np. (jak w ub. kwartale), że "rynek będzie zadowolony z wyników za 3Q" itp. i może być +10% w ciągu dnia
-12.08 piątek - ostatni dzień przed długim weekendem
-15.08 poniedziałek - u nas święto, ale spodziewam się sporych ruchów w Szwecji

Moja (subiektywna) prognoza:
-w następnych dniach (do końca nast. tygodnia) przebijamy ATH (21.66 zł)
-po przebiciu idziemy wyżej;)
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ARCTIC 2,45% 20,90 2022-12-07 17:00:00