Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  23,28 zł , zmiana od tamtej pory: 10,14%

Niektórzy nie powinni w ogóle mieć akcji

Zgłoś do moderatora
Witam po wakacjach Szanowne Grono Inwestorów BMX. Niestety niewiele ciekawych informacji można wyczytać na tym "forum". Mam pytanie: czemu i komu służą tanie akcje wartościowej spółki??
Polecam lekturę:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/10-rzeczy-ktorych-powinien-wystrzegac-sie-nabywca-akcji-GPW-2234396.html

w szczególności, np. fragment: "Wielu inwestorów ogarnia euforia, gdy ceny akcji rosną. Gdy natomiast ceny akcji spadają, ci sami inwestorzy popadają w depresję. Takie podejście nie ma sensu: „Sprzedawanie solidnych spółek w obliczu „zatrważających” wieści to zazwyczaj zła decyzja”. Buffett sugeruje, żebyśmy zastanowili się, czy w najbliższych latach zamierzamy być w ogólnym rozrachunku inwestorami czy raczej dezinwestorami. Jeżeli chcemy być inwestorami, spadki cen akcji powinny nas cieszyć. Można to wyjaśnić na przykładzie żywności. Ludzie zakładają, że w przyszłości będą kupować produkty spożywcze. W związku z powyższym spadek cen ich cieszy, wzrost cen jest natomiast powodem do zmartwień. Inwestorzy pragnący uzupełnić swój portfel o kolejne akcje atrakcyjnych spółek powinni traktować spadki cen jako okazję do zakupu większej części firmy za te same pieniądze. „Spadające ceny akcji są dla nas korzystne, a rosnące ceny nam szkodzą”. Kluczowym czynnikiem staje się w tym momencie nabywana wartość wewnętrzna. Przy założeniu, że w okresie gwałtownego spadku cen akcji wartość wewnętrzna spółki pozostaje bez zmian, możliwe jest nabycie X wartości wewnętrznej za cenę połowy X. "

Pozdrawiam Rozsądnych i życzę spokoju.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOMAXIMA -1,31% 25,64 2021-12-03 13:05:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.