Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,44 zł , zmiana od tamtej pory: 11,27%

Nie sprzedawać. Śmiesznie niska cena wezwania

Zgłoś do moderatora
Przy poprzednim wezwaniu średnie z 3 i 6 miesięcy poprzedzających wezwanie wynosiły 1.08-1.17, a cena oferowana przez GI była taka sama jak teraz. W tym wezwaniu średnie 3/6 miesięczne to około 1.24-1.26, a mimo to cena jest taka sama. Jakie były ryzyka pół roku temu, a jakie są dzisiaj? Dzisiaj wiemy, że mają umowę sprzedaży spółki zależnej węgier za ponad 140mln co pozwoli spłacić większość długów. Dla mnie wartość firmy z każdym kwartałem rośnie i moich udziałów nie zamierzam oddawać za pół darmo.

Od końca majowego wezwania do wczoraj łączny wolumen akcji wse/gig wyniósł około 7,1mln sztuk akcji. Odejmując od tego około 2mln sztuk które ktoś podgryzał blokującemu kurs w listopadzie przy cenie 1.20 wychodzi około 5,1mln sztuk. Zakładam że GI (w optymistycznym dla nich wariancie) mógł zebrać około 60-70% z tego czyli około 3-3,5mln (czyli w sumie mają sporo mniej od 90, czy nawet 95% których potrzebują). Zbierali przecież też inni. Sam uzbierałem też spory pakiet akcji. Dlaczego więc teraz ci sami posiadacze akcji dla których poprzednia cena wezwania była niewystarczająca mieliby po tej samej cenie sprzedać? I jeszcze prośba do GI żeby nie marnowali znów takich ilości papieru i nie wysyłali (po kilka razy) próśb o odsprzedanie im pakietu akcji.

Pozdrawiam akcjonariuszy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP 1,27% 1,60 2022-05-17 16:49:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.