Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  36,59 zł , zmiana od tamtej pory: 3,12%

Niby tanie Pzu... a spada dalej...

Zgłoś do moderatora
Jak popatrzymy na podstawowe wskaźniki Pzu: c/z, c/wk, wsp.dywidendy to ewidentnie widać że mówiąc potocznym językiem Pzu jest tanie. Bo nie można powiedzieć że spółka mająca c/z poniżej 10 albo wsp dywidendy 7% jest droga. Tylko czy to coś zmienia?
Na giełdzie jest zasada: to że coś jest tanie nie znaczy że może być jeszcze tańsze oraz że to co jest drogie nie może być jeszcze droższe. Może.
Jeżeli wyjdziemy z założenia, że: na Pzu jest sporo podmiotów mających pewnie po 1-4% akcji a więc nie muszą się ujawniać, SP ma 30 -ści parę % i nie zmienia zaangażowania, i że ulica praktycznie nie stanowi tu żadnej siły to oznacza, że o kursie decyduje najprostsze prawo giełdy: podaż i popyt. podmiotów mających właśnie kilka 1-4% akcji. A jeżeli tak to oznacza to również że od pewnego czasu jest przewaga podaży na popytem i póki co nie widać zmiany tej zależności.
Powody tego, że pomimo tego że Pzu jest "tanie" to i tak więcej akcjonariuszy sprzedaje akcje niż jest chętnych na kupno mogą być różne i nie ma sensu ich przypominać bo była o tym mowa wielokrotnie to i tak dopóki ten co chce sprzedać nie zrealizuje swoich zamiarów do końca moim zdaniem nie ma szans na większe wzrosty.
Kiedy będziemy wiedzieć, że podaż ustąpiła i zaczął przeważać popyt? Wtedy jak kurs Pzu zacznie się zachowywać lepiej niż rynek (wig20) i to nie dzień czy dwa tylko przez dłuższy okres.
Zaklinania, że niby kurs zraz zacznie rosnąć i przekroczy 46 czy 50 zł są bełkotem oderwanym od rzeczywistości.
Niektórzy tu na forum uważają że na kurs akcji Pzu nie ma wpływu polityka (krajowa ) i nie ma sensu to na forum pisać o sprawach politycznych. Bzdura! SP tak naprawdę o Pzu decyduje samodzielnie, jest w stanie przeforsować wszystko a jeżeli tak to nigdy nie będzie wiadomo, jaka będzie przyszłość spółki ponieważ politycy decyzje podejmują takie aby jak najdłużej utrzymać się przy władzy a nie takie aby były jak największe korzyści dla akcjonariuszy spółki.
Ostatnia kwestia - przepływy globalnego kapitału. Doświadczeni spekulanci/trejderzy jasno mówią: w okresie niepewności, zawirowań itp kapitał ucieka z rynków słabszych do silniejszych podobnie jak ucieka na przykład z akcji w metale szlachetne a że jesteśmy bliżej korekty/bessy niż kiedyś ponieważ hossa trwa od 10 lat to chyba jest dla wszystkich oczywiste.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PZU -0,05% 37,73 2019-09-20 17:02:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.