Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  101,00 zł , zmiana od tamtej pory: -28,22%

NFOŚiGW - nabór wniosków

Zgłoś do moderatora
Zgodnie z listem naszego Prezesa ;)
Trwają również prace rozwojowe w segmencie gazu i czystych paliw, których efektem jest zawarcie z Siemens Gas and Power GmbH & Co. KG oraz Siemens Energy sp. z o.o. listu intencyjnego o potencjalnej współpracy w zakresie rozwoju gazowych projektów kogeneracyjnych oraz technologii wodorowych. Grupa Polenergia wraz z Partnerem rozwija wielkoskalowy projekt produkcji i magazynowania wodoru wytwarzanego w procesie elektrolizy wody z udziałem własnej energii odnawialnej. Podejmowane są również kroki mające na celu przygotowanie gazowej elektrociepłowni w Nowej Sarzynie do współspalania gazu ziemnego z wodorem. 

NFOŚiGW - nabór wniosków
http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/nowa-energia/ogloszenie-o-naborze/ 

Celem programu jest podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez wsparcie wdrożenia projektów w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych, ukierunkowanych na rozwój bezemisyjnej energetyki, bezemisyjnego przemysłu, jak również rozwiązań systemowych pozwalających na uzyskanie maksymalnej efektywności wytwarzania, zagospodarowania oraz wykorzystania energii.
W I naborze będzie realizowany cel tematyczny w obszarze Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru, w ramach którego będą wspierane przedsięwzięcia mające na celu wdrożenie technologii m.in.:
- produkcji „bezemisyjnego” wodoru, np. wykorzystujących energię wiatru lub słońca;
- dostosowania infrastruktury do transportu wodoru lub budowy struktur transportu i magazynowania wodoru;
- skraplania, transportu i przechowywania wodoru w postaci ciekłej z zastosowaniem technologii kriogenicznych;
- wielkoskalowego magazynowania wodoru z OZE;
- wykorzystujących synergiczne efekty pomiędzy łączeniem sektorów, z uwypukleniem roli wodoru w przemyśle, np. w produkcji stali;
- pozwalających na dostępność i wykorzystanie wodoru w transporcie drogowym, kolejowym lub wodnym

Czyli powoli powoli środki są uruchamiane. ;) Zakładam że PEP złożył wniosek w naborze ;)

  • NFOŚiGW - nabór wniosków Autor: ~iNFO

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 2,11% 72,50 2021-09-27 15:38:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.