Forum Giełda +Dodaj wątek

netia zamierza przejmować małe podmioty - w końcu trafi i na marsoft

Zgłoś do moderatora
--------------------------------------------------------------------------------
15.03. Warszawa (PAP) - Netia rozważa emisję 5-letnich obligacji złotówkowych i prowadzi rozmowy z bankami w tej sprawie. Środki z emisji byłyby wykorzystane na kolejne akwizycje. Netia nie jest zainteresowana zakupem telewizji kablowej - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.
"Widzimy - i wiemy to po rozmowach z bankami - możliwość zadłużenia się na czas kolejnych akwizycji do poziomu 2xEBITDA wobec 1xEBITDA obecnie" - powiedział prezes Netii Mirosław Godlewski.
"Możemy to zrealizować przez dług bankowy, ale też rozważamy emisje 5-letnich obligacji złotówkowych i prowadzimy rozmowy z bankami" - dodał.
W ocenie Jona Eastick, członka zarządu ds. finansowych spółka jest w stanie zgromadzić blisko 1 mld zł na finansowanie potencjalnych transakcji.
"W sytuacji, gdy mamy zadłużenie 1xEBITDA, to możemy spokojnie zgromadzić blisko 1 mld zł m.in. w kredytach i obligacjach, i jeśli będą transakcje tego warte, to jesteśmy w stanie tego rzędu pieniądze zorganizować" - powiedział.
"Jeśli cały 1 mld zł byłby nam potrzebny, to być może stosunek kredytu do obligacji byłby pół na pół" - powiedział dziennikarzom Eastick.
"Zaczęliśmy przetarg na temat obligacji kilka miesięcy temu i chcemy wybrać bank lub kilka banków do współpracy w momencie, gdy zdecydujemy, że będą nam one potrzebne" - dodał.
Godlewski poinformował, że spółka zakłada dalszą konsolidację operatorów ethernetowych.
"W dalszym ciągu jest w naszej strategii konsolidacja operatorów ethernetowych, ale to są tak małe transakcje, że będziemy je realizować z własnych środków pieniężnych" - powiedział.
Netia wcześniej informowała, że mogłaby być zainteresowana kupnem TK Telekom oraz Exatela.
Prezes Godlewski pytany czy Netia jest zainteresowana kupnem Multimedia Polska powiedział, że: "Netia nie jest zainteresowana zakupem telewizji kablowej". (PAP)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MARSOFT 0,00% 0,10 2019-06-03 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.