Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,44 zł , zmiana od tamtej pory: -31,14%

Naukowcy są coraz bliżej wyjaśnienia przyczyn burzy cytokinowej w COVID

Zgłoś do moderatora
Największym zagrożeniem dla życia pacjentów z COVID-19 jest tzw. burza cytokinowa w płucach. Stan ten wzbudzają nasze własne, zakażone wirusem SARS-CoV-2, komórki odpornościowe – makrofagi. Naukowcy właśnie ustalili, że najgroźniejsza jest para cytokin – TNF-α, czyli czynnik martwicy nowotworów alfa oraz IFN-γ, czyli interferon gamma. Ich działanie można łagodzić przeciwciałami neutralizującymi lub znanymi już środkami farmakologicznymi. To wielka nadzieja na opanowanie burzy cytokinowej nie tylko w COVID-19.

link 

Przeprowadzone przez Grupę Kapitałową Emitenta w latach ubiegłych, badania kliniczne fazy II w Kanadzie w dyslipidemii, wykazały, że 1-MNA obniżał istotnie statystycznie poziom TNF-alpha. W ocenie Emitenta 1-MNA może być skuteczną terapią w leczeniu pacjentów z COVID-19, ponieważ jego zastosowanie obniża poziom TNF-alpha, a w nawiązaniu do opublikowanych badań może zmniejszać ryzyko ciężkiego przebiegu choroby oraz ryzyko zgonu u pacjentów z koronawirusem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA 3,17% 6,50 2022-05-18 09:24:34