Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,20 zł , zmiana od tamtej pory: 31,52%

...najwyższy w swojej historii zysk EBITDA

Zgłoś do moderatora
ATM miał 6,01 mln zł zysku netto oraz osiągnął najwyższy w swojej historii zysk EBITDA na poziomie 59,7 mln zł

Źródło: link 

Z raportu:
W 2019 roku przychody w Segmencie Usług Centrów Danych wzrosły aż o 21% w stosunku do roku poprzedniego (+13 mln zł – do 75,9 mln zł). Głównymi motorami tak dynamicznego wzrostu były:
- usługi serwerów dedykowanych oraz chmury obliczeniowej – w tym obszarze produktowym Spółka odnotowała bardzo znaczący wzrost sprzedaży zwłaszcza w pierwszej połowie minionego roku, na co złożyły się m.in. duże kontrakty podpisane z nowymi klientami obejmujące kompleksowe i „uszyte na miarę” rozwiązania z dziedziny cloud-computingu, serwerów dedykowanych oraz bezpieczeństwa IT. Ostatecznie wzrost przychodów wyniósł w tej części działalności Spółki +43% r/r; 
- usługi kolokacji (wraz z usługami towarzyszącymi, np. dzierżawą łączników w centrach danych, usługami zasilania gwarantowanego) – wzrosty wygenerowane w tym obszarze przez nowych i dotychczasowych klientów wyniosły w 2019 r. +13% r/r.

Tabela:
Przychody ze sprzedaży: wzrost o 9%
Zysk ze sprzedaży: wzrost o 33%
Zysk operacyjny: wzrost o 242%
Zysk (strata) brutto: wzrost o 181%
Zysk (strata) netto: wzrost o 198%

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATM -3,20% 12,10 2020-07-01 13:17:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.