Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,60 zł , zmiana od tamtej pory: -29,04%

Najlepszy kwartał w historii spółki i tylko szkoda,że mam tak mało akcji

Mam tylko 8 tysiecy akcji Mex,nawet zapomniałem,że wczoraj pokazali wyniki.
Zyski milionowe na kwartał,a kapitalizacja 17 mln zł.Spółki z tej branży mają C/Z 15-20,a Amrest chyba C/Z 250.
Tu za pół roku będzie kapitalizacja minimum 70-80 mln zł i tylko szkoda,że mam tak mało akcji :(  a więcej zainwestowałem w inną spółkę i w nieruchomość.

Zobaczcie sobie całoroczne zyski MexPolska,kilka lat temu było 4 mln zł i cena akcji 7 zł hehe,a tu taki wynik i cena niska.
Jeśli nie będzie twardych lockdownów,to MexPolska w przyszłym roku spokojnie wykreci zysk 12-14 mln zł,a wtedy kapitalizacja minimum 80-100 mln zł i cena akcji 10-12 zł.

Dla przypomnienia,wyniki III kwartału.Najlepszy kwartał w historii spółki.
Zysk netto Grupy Mex Polska w trzecim kwartale wyniósł 6 415 tys. zł. i jest wyższy niż w analogicznym okresie o 482,5%, w którym był na poziomie 1 101 tys. zł. 
Przychody w trzecim kwartale 2021 roku wzrosły z poziomu 17 863 tys. zł. do 21 109 tys. zł., tj. o 18,2%. Zysk brutto na sprzedaży wzrósł z 3 433 tys. zł. do 6 592 tys. zł., tj o 92%.Wzrosła też rentowność zysku brutto na sprzedaży z 19,2% do 31,2%. Zysk na działalności operacyjnej wzrósł z 1 693 tys. zł. do 7 396 tys. zł. tj. o 336,8%. Zysk EBITDA wzrósł z poziomu 3 681 tys. zł. do 9 179 tys. zł., tj. o 149,3%. 

• Najlepszy kwartał w historii spółki i tylko szkoda,że mam tak mało akcji Autor: ~Michał

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEXPOLSKA 2,50% 1,84 2022-01-25 09:31:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.