Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,80 zł , zmiana od tamtej pory: 3,71%

Najbardziej perspektywistyczne akcje GPW - facebook

Zgłoś do moderatora
28 sierpnia napisaliśmy, że naszym typem w sektorze lotnictwa jest ENTER AIR i że spodziewamy się rekordowych zysków.

ENTER AIR wypracował w II kwartale 2023 roku 89,98mln zysku netto, wobec 31,05mln straty w analogicznym okresie roku ubiegłego. 

II kwartał był najlepszym II kwartałem w historii, a spółka wypracowała o 66% większy zysk niż w najlepszym II kwartale 2019 roku.

"Kryzys w lotnictwie spowodowany pandemią COVID-19, pomimo wszystkich problemów z jakimi się wiązał, jednocześnie stworzył dla Grupy kilka korzystnych okoliczności. Model biznesowy Grupy Kapitałowej Enter Air S.A. od samego początku zakładał rozwój w okresach kryzysowych przez elastyczność skali działalności. Elastyczność ta pozwala na przetrwaniu okresów dekoniunktury przez skurczenie skali i szybkie zajęcie obszarów rynku zwolnionych przez zlikwidowanych lub osłabionych konkurentów gdy ograniczenia zaczynają znikać.

Warto też zwrócić uwagę, że o ile ruch biznesowy prawdopodobnie bezpowrotnie uległ redukcji z powodu skutecznego wdrożenia zdalnych form spotkań to ruch turystyczny, będący obszarem działania Spółki, w żaden sposób takim formom substytucji poddać się nie może. Co więcej wśród populacji krajów objętych epidemicznymi ograniczeniami przemieszczenia się, potrzeba wypoczynku z dala od betonu wielkich miast jest wielka jak nigdy dotąd.

A zatem czynniki czysto rynkowe stwarzają Grupie wręcz idealne warunki dynamicznego rozwoju, co widać w rosnącym zakontraktowaniu Grupy.

W sierpniu 2023 Enter Air Sp. Z o.o. oraz TUI Beteiligungs złożyło do UOKiK wniosek o koncentrację. Planowany wspólnie utworzony nowy podmiot ma świadczyć usługę najmu samolotów z załogami na rzecz przewoźników lotniczych. W dniu 25 września 2023 r. UOKiK wyraził zgodę na ww. wspólne przedsięwzięcie." - podała spółka w komunikacie.

źródło: grupa fb - Najbardziej perspektywistyczne akcje GPW NC, inwestowanie na giełdzie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENTER 2,59% 47,50 2023-12-08 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.