Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,26 zł , zmiana od tamtej pory: 41,65%

na 1 akcje po 1 półroczu 23r mamy 6,3 zł EBITDA 4,9 zł EBIT 3,5 zł zysku

Zgłoś do moderatora
nie mi to oceniać ...wpisem chciałem zwrócić uwagę na możliwość odpłatnego zlecenia takiej wyceny dla ENERGA czy to dobry pomysł nie wiem ...czy warto go zrealizować ...
a tymczasem Bardzo prawdopodobna zmiana władzy w Polsce na bardziej proeuropejską i prorynkową to korzystny scenariusz dla inwestorów z warszawskiej giełdy. Reakcja rynku podczas pierwszej sesji po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów była wymowna. Inwestorzy wyraźnie odetchnęli z ulgą. Analitycy dostrzegają szanse dla wielu branż reprezentowanych na GPW

Mniej polityki

Zmiana władzy to przede wszystkim szansa na poprawę wycen spółek Skarbu Państwa, które grają ogromną rolę na warszawskim parkiecie. Kluczem będzie uwolnienie ich od wpływu polityki, która mocno ciążyła ich notowaniom w poprzednich latach. – Zmiana władzy daje szansę na odpolitycznienie spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, czyli np. banków, spółek energetycznych czy wydobywczych. Inwestorzy bardzo często dostrzegają złe zarządzanie tymi spółkami, przez co unikają ich w inwestycjach. Jest szansa na poprawę zarządzania tych firm, a także poważniejsze traktowanie akcjonariuszy mniejszościowych. Warto jednak pamiętać, że na zauważalne zmiany przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka miesięcy, jak nie kwartałów – zauważa Konrad Ogrodowicz, zarządzający funduszami Superfund TFI.

Jerzy Nikorowski, dyrektor BM BNP Paribas, zwraca uwagę, że spółki z branży bankowej, paliwowej i energetycznej od kilku lat są notowane z mocnym dyskontem względem analogicznych spółek zagranicznych mimo sprzyjającego otoczenia zewnętrznego. – Jak pokazały pierwsze sesje, inwestorzy liczą na stopniowy powrót do możliwości oceny tych spółek na podstawie fundamentów biznesowych, bez ryzyka regulacyjnego czy politycznego.

wykorzystano cytaty z

https://www.parkiet.com/firmy/art39307421-powyborcza-szansa-dla-wielu-branz

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -5,65% 11,70 2024-02-29 17:01:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.