Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,85 zł , zmiana od tamtej pory: 91,89%

Mostostal Warszawa/Acciona

Witam!

Dziękuję MSW za pozdrowienia i wzajemnie.

Jak obiecałem w poprzednim forum, dzisiaj podzielę się z Wami moimi doświadczeniem z inwestowania w Mostostal Warszawa.
Nie będę rozpisywał się na temat zarządu spółki - powiem krótko warszawiacy to cwaniacy.
Otóż mój drugi kontakt z MSW miał miejsce na początku 2005 r. - zakupiłem papiery po ok. 7,50 PLN. Był to początek hossy branży budowlanej. Wszystkie spółki budowlane rosły jak na drożdżach, a mój MSW jako jedyna !!! spółka budowlana pikuje w odwrotnym kierunku - spada z 7,50 PLN do ok. 5,00 PLN - moja strata ok. 30%. Nie wpadając w panikę trzymam papiery - po kilkunastu tygodniach ujawniają się Genereli OFE , MetLife OFE, PZU OFE, Aviva OFE posiadający prawie 30% akcji spółki. Po tych informacjach nie udało się utrzymać tak niskiego kursu i do grudnia 2005 r. akcje poszybowały na 15 PLN. W grudniu 2005 r. MSW ogłosił emisję 10 mln akcji z prawem poboru po 12 PLN.. Ja z prawa poboru skorzystałem. Po upływie pół roku !!! w 6 czerwca 2006 r. akcje wprowadzono na giełdę i przy kursie ok. 15 PLN Acciona już 26 czerwca ogłasza wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji 
po 20 PLN. Oczywiście, że w trakcie silnej hossy budownictwa i po tak niskiej cenie nikt na wezwanie nie odpowiedział.
No i zaczęła się gehenna niedoinformowanych (drobnych ) akcjonariuszy. Kurs akcji pełzający, a każde wybicie szybko gaszone przez grupę trzymająca kurs. Ale w kwietniu 2007 r. nacisk "ulicy" na budowlankę był tak duży, ze kurs MSW wymknął się grupie trzymającej, i w ciągu kilku dni poszybował na 70 PLN. I tu właśnie spieniężyłem moje akcje ( kupno po 7,50 i 12,00 - sprzedaż po 70,00 ) a więc przebicie 700 %.
Pragnę zainteresowanych poinformować, że przez cały okres posiadania przeze mnie akcji tj okres 2005 - I.kw 2007 spółka publikowała fatalne sprawozdania finansowe - mizerne przychody i brak zysków.
A co na to grupa trzymająca kurs - zwala cenę akcji z 70 PLN na 30 PLN. Ale od połowy kwietnia 2007 r. cała budowlanka zaczyna spadać i jest w bessie.. Ale na MSW grupa trzymająca ciągnie kurs z 30 PLN na 80 PLN nie reagując na światowy kryzys finansowy.. Była chyba jedyną spółką, którą ciągnięto do góry, a wszystkie rynki spadały w tym czasie o 70%..Dla uzasadnienia zwyżki publikowane nowe raporty finansowe spółki są b. optymistyczne - rosną przychody i spółka wykazuje duże zyski .
Reasumując:
- MSW - I emisja akcji w 1994 r.po 10 PLN, Acciona w 1999 r. kupuje 50 % akcji po 20 PLN , pozostałe emisje w 2005 r. po 12 PLN.
- Mostostal Płock będący w holdingu MSW za III kw. br poprawił wyniki finansowe. Akcjonariusze podjęli decyzje o dalszym   
funkcjonowaniu spółki.
- Na portalu gospodarczym Nowy Przemysł opublikowano wyniki finansowe za 2017 r. dla branży budowlanej z kapitałem zachodnim - min. Budimex-Valivala, Poor, Skanska-Exbud , Wolff&Muller -Erbud itd. - wszystkie wypracowały wyższe przychody i zyski,
- Należy domniemywać o prowadzeniu kreatywnej księgowości i dlatego takie wyniki jakie znamy. 

Wnioski:
1. Skoro Hiszpanie pogonili warszawiaków z zarządu spółki być może grupa trzymająca kurs chce utrzeć im nosa dołując cenę na tak niski poziom. A co na tą okoliczność robią OFE, które poniosły ogromne straty?
2. Trzeba się liczyć z pokusą Acciony przejęcia - ale po tak niskim kursie muszą wyrazić zgodę OFE, ale to mało prawdopodobne.
3. W latach 2018 - 2023 przewidziano do przerobienia przez budownictwo ogromne środki ok. 150 mld PLN. 
W perspektywie 5 lat dla Acciony to ogromny rynek zysków..
4. Jeśli chodzi o wyniki finansowe za III kw. 2018 r. to, w moim przekonaniu będą neutralne.
5. Okres ceny promocyjnej nie trwa wiecznie.

Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MOSTALWAR 0,85% 3,55 2020-02-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.