Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  34,70 zł , zmiana od tamtej pory: -34,58%

Moody’s gotów obniżyć rating Cyfrowego Polsatu

Zgłoś do moderatora
Moody’s gotów obniżyć rating Cyfrowego Polsatu - TELKO.in

Agencja Moody’s zareagowała na działania Cyfrowego Polsatu bezpośrednio związane z realizacją nowej strategii spółki. Moody's umieścił rating Cyfrowego Polsatu na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżenia.
Agencja poinformowała, że decyzja dotyczy ratingu korporacyjnego Cyfrowego Polsatu, który jest obecnie na poziomie Ba1" oraz ratingu PDR, który jest na poziomie na poziomie Ba1-PD. Perspektywa obu ratingów została zmieniona ze stabilnej do „w trakcie przeglądu".
Agencja podała, że jej decyzja wynika z ogłoszonych 20 grudnia przedwstępnych umów kupna udziałów w PAK-Polska Czysta Energia oraz w spółkach Port Praski i Pantanomo Limited. Te umowy są konsekwencją nowej strategii spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza.
Moody's poinformował, że poddał ratingi Cyfrowego Polsatu przeglądowi pod kątem jego obniżenia, aby odzwierciedlić potencjalne pogorszenie wskaźników kredytowych firmy w następstwie tych transakcji do poziomów niezgodnych z aktualnym ratingiem Ba1.
Moody’s uważa, że sygnalizowany przez Cyfrowy Polsat wzrost zadłużenie w wyniku realizacji strategii spółki przy jednoczesnej kontynuacji polityki dywidendowej oraz skupu akcji może przekroczyć poziom 2,5xEBITDA, czyli maksymalny dopuszczalny przy ratingu na poziomie Ba1. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CYFRPLSAT 1,43% 22,70 2022-05-17 17:02:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.