Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,20 zł , zmiana od tamtej pory: 12,88%

Mocne 5 lat Spółki.

Zgłoś do moderatora
Ostatnie pięć lat rozwoju Grupy Wielton to okres niezwykle dynamicznego wzrostu organicznego, jak i akwizycyjnego. Zgodnie ze strategią dywersyfikacji geograficznej i produktowej, Grupa dokonała przejęć zagranicznych producentów o ugruntowanej pozycji na swoim rynku. Dzięki temu do składu Grupy Wielton dołączył m.in. francuski lider rynku Fruehauf, czołowy producent brytyjski Lawrence David oraz niemiecki producent pojazdów specjalistycznych Langendorf. Zapewniło to wieluńskiej Grupie skokowy wzrost wyników operacyjnych i finansowych. W okresie 2015-2019 Grupa odnotowała niemal trzykrotny wzrost sprzedaży wolumenowej z 7 036 do 20 824 szt., co przełożyło się na prawie czterokrotny wzrost przychodów (z 630,3 mln zł w 2015 r. do 2 343,2 mln zł w 2019 r.). Jednocześnie Grupa Wielton utrzymała trzecią pozycję wśród czołowych europejskich producentów przyczep i naczep oraz awansowała na 8 pozycję w swojej branży na świecie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WIELTON -1,18% 5,87 2020-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.