Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,00 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Mirbud w 21i22 da 260mln zysku netto a kapitalizacjato..293 mln, okazja

Zgłoś do moderatora
Obecnie widzimy 1/5 ceny spółki. Powinno być nie 3 a 15 zł.
Cena /wartość księgowa to 0,49!!! A w takim budimexie 5,8!
Obie firmy robią to samo, dużo lepszą rentowność ma Mirbud. Portfel mirbudu to już ok. 1/4 portfela Budimexu!!!
Mirbud spokojnie zasługuje na wspomniane 15 zł.
Ostatnia dywidenda wyniosła 20 groszy czyli 6,2%. W tym roku spodziewać się możemy rekordowego zysku netto, a już zeszły rok zaszokował gdy Mirbud pokazał 128 mln zł netto, znaczący wzrost przychodu, a co przy tym ciekawe wzrost marży do ponad 5%.
Ta spółka jest już głównym budowniczym dróg w Polsce, największym partnerem GDDKIA. Czy naprawdę trzeba wejścia na dużą skalę funduszy by docenić Mirbud i kupować po 10 zł a nie po 3 czy 4 zł?

Sami zobaczcie te wskaźniki i informacje o inwestycjach

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=MIRBUD
  • Mirbud w 21i22 da 260mln zysku netto a kapitalizacjato..293 mln, okazja Autor: ~Mirbud

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LOTOS -0,23% 79,00 2022-07-28 17:04:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.