Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,90 zł , zmiana od tamtej pory: 3,05%

Minął tydzień:) Kurs -6,35%

Zgłoś do moderatora
Zaliczyliśmy spadek kurs -6,35% na wolumenie obrotów 64 k, czyli średnio ok. 12 k dziennie., czyli zblizony do średniego wolumenu obrotów w tym roku (13 k). W ujęciu od początku miesiąca średni wolumen obrotów wynosi 20 k akcji. Widzimy, że papier jest zbierany. W tym miesiącu na wzrostach obróciło sie 100 k akcji, a 62 k na spadkach. Saldo jest dodatnie dla wzrostu.
Oczywiście do końca miesiąśca jeszcze sporo seji i nie wykluczma, że kurs bedzie nadał tłuczony, a akcje zbierane. Pytanie przez kogo? Czy przez ZGI czy przez NSDA, którego zamiarem może być wrogie przejęcie spółki.
Mysle, że dowiemy sie o tym najwczesniej po przystapieniu do projektu RT nowego wspólnika. Wtedy zapadną istotne dla spółki wydarzenia i przepływ ogromnej gotówki związenj ze sprzedażą częsci udziałow, zwrotem pozyczki oraz z wycofywaniem nakładów poniesionych przez BBI w zwiazku z dotychczasowymi pracami nad tym projektem. W mojej ocenie brutto może sie pojawić nawet 80 mln złotych, a netto, po potrąceniu 25 mln pozyczki od K-Invest, ok. 55 mln złotych. ta gigantyczna kwota umożliwić może spółce wykupienie wszsytkich obligacji oraz wznowienie skupu na szeroką skalę, być może w formie wezwanie, które wartosciowo może wynosić ok. 8 mln złotych. Po wykupieniu obligacji nie nie będzie stało na przeszkodzie, żeby zwiekszyc wolumen skupu. Pieniądze na to powinny być, interes spółki w tej sprawie jest bezsporny, więc dlaczego tego nie robić. Kurs jest nisko i umożliwia skup nawet po nominale, więc gdyby udało sie skusić akcjonariuszy do sprzedaży akcji, to poza dotychczasowym wolumenem skupu (maks., 1,6 mln akcji) możnaby zebrać z rynku drugie tyle, a może i więcej.
Wygląda na to, że czekaja na ciekawe czasy, bo powyższe może mieć miejsce zanim zostanie sprzedany Koneser, zktórego spodziewac sie można ponad 100 mln złotych. To cenne aktywo generuje przychody od kilku lat, w ubiegłym, pademicznym roku, bez hotelu i mniejszych przychodów z części usługowo-handlowej, przyniosło ok. 16 mln złotych (udział BBI). Myślę, że w tym roku bedzie lepiej, a ze sprawozdania rocznego wiemy, że prezes szacuje ubytek przychodów (pandemia) na ok. 3,7%, więc nie tak duzy.
Przed kilkoma iesiącami, gdy kurs oscylował wokól 3,50 napsiałem, że w tym roku kurs się podwoi. Podtrzymuje moja prognoże, która dla wielu może wydawać się mało optymistyczna. Byc może. Byc może kurs urosnie jeszcze bardziej, a zależec to bedzie od tego, czy prezzes wznowi skup akcji i pkaże, że oboetnice sprzed kilku lat nie były gołosłowne. Jak dotąd spółka nie skupiła nawet 3% akcji i ten wynik kompromituje zarząd, bo okazji do kupowania akcji tanio było wiele, a pieniądze, jak wynika z raportów kwartalnych i rocznych nie brakował na ograniczony, ale jednak skup.
Zadziwiające obecnie jest to, że w tym miesiącu, a najpewniej w pierwszym tygodniu czerwca prezes akcji na rynku nie kupował, choc mógł i pieniądze na to są. Czy w konczacym sie tygoniu prezes akcje kupował na rynku dowiemy sie prawdopodobnie w poniedziałek, kiedy to spółka zwykle informowała o poczynionych zakupach. Ja podejrzewam, że równiez w tym tygodniu prezes akcji nie kupował, ale mogę sie mylić. W poniedziałek bedziemy wiedziec prawdopodobnie więcej.:)
Dlaczego prezes wubiegłym tygodniu akcji nie kupował pozostaje jego tajemnicą. gdyby kupował i poinformował o tym w ostatni poniedziałek, kurs byc może by rósł, a nie spadał. I tu byc może nalezy szukac wytłumaczenia braku skupu.
Taka jest mokja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 2,01% 6,08 2021-07-23 16:34:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.