Forum Giełda +Dodaj wątek

Millennium DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP z 47,50 zł do 45 zł.!!!

Zgłoś do moderatora
Po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy analityk zdecydował się na obniżenie ceny docelowej największego polskiego banku. Mimo to nadal zaleca „kupuj”. Szef departamentu analiz Millennium DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP z 47,50 zł do 45 zł. Utrzymujemy jednak pozytywną rekomendację dla banku. Naszym zdaniem w wycenie giełdowej nie są uwzględnione praktycznie żadne korzyści i potencjalny wzrost zysków po fuzji z Nordea Bank Polska – przekonuje w swoim raporcie. Analityk zwraca uwagę, że wynik netto największego polskiego banku ukształtował się w I kwartale 2014 r. na poziomie poniżej oczekiwań rynkowych. Spółka zarobiła w tym czasie 802,5 mln zł, czyli o 2,1 proc. więcej niż rok wcześniej i o 14,5 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku. „Niższy wynik to głównie skutek gorszych niż prognozy dochodów odsetkowych. Marża odsetkowa była bowiem niższa niż wypracowana rok wcześniej o 0,2 pkt proc. i wyniosła 3,8 proc." – tłumaczy.
  • Millennium DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP z 47,50 zł do 45 zł.!!! Autor: ~Sfiks.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PKOBP-PP 0,65% 3,10 2009-10-15 16:30:00
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.