Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  51,00 zł , zmiana od tamtej pory: 1,57%

MFO - przychody teraźniejsze i przyszłe - mała dostępność akcji na rynku

Zgłoś do moderatora
Obecnie na spółce trwa konsolidacja w okolicach 50-51zl.

Wzrosty kursu zostały wstrzymane - przez "analityków", którzy przewidywali zgodnie z narracją, którą przeczytali w gazetach, że inflacja to temat przejściowy. Założono, że ceny stali spadną w III kwartale o 30% i zysk spółki zacznie spadać. Okazuje się, że ceny każdej formy energii lecą do góry i końca nie widać, a do produkcji stali oraz wyrobów produkowanych przez MFO bardzo dużo się jej zużywa.
MFO jest pośrednio bardzo zaangażowane na rynku OZE, który jest obecnie w blokach startowych do wystrzału - firmy i osoby prywatne będą musiały przechodzić na energię odnawialną ze względu na kosmiczne ceny energii konwencjonalnej oraz wymogi "zielonego ładu", który jest promowany w UE.

Pośrednie zaangażowanie MFO w OZE to produkcja profili do okien, które będą obecnie wymieniane na potęgę w UE - szczegóły poniżej:
https://forumbranzowe.com/nadchodzi-ogromny-wzrost-popytu-na-stolarke-w-europie/
Kolejne pośrednie zaangażowanie w OFE to produkcja profili do instalacji solarnych - duża nowość w MFO:
https://www.mfo.pl/pl/dolaczamy-do-transformacji-energetycznej

Bardzo cieszy to, że już bardzo mało transakcji jest realizowanych poniżej 50zł. Widać ktoś bardzo szczęśliwy skupuje wszystkie takie "okazje".

Wg zestawienia akcjonariatu - tylko 8% akcji spółki obecnie za 27 mln zł jest dostępne jako "Free Float" - czyli w rękach drobnych inwestorów. Prawdopodobnie ta liczba na chwilę obecną jest dużo niższa. 92% akcji jest w rękach właścicieli oraz instytucji finansowych. Ciekawe kto się myli oni - czy zniecierpliwieni mali akcjonariusze sprzedający obecnie akcje.

Pozdrawiam sprzedających - ktoś na pewno zarobi ktoś straci.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MFO -1,89% 51,80 2022-01-21 17:00:00