Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,76 zł , zmiana od tamtej pory: -29,20%
Dnia 2021-09-09 o godz. 17:00 ~-MB- napisał(a):
> ~black944, spytam z ciekawości - czy robiłeś kiedyś symulację wsteczną co do hipotetycznych wyników, które mógłbyś osiągnąć, gdybyś zamiast kółeczek trzymał pozycję od ceny zakupu pierwszej transakcji na danej spółce do ceny sprzedaży ostatniej transakcji? Zakładam tu, oczywiście, że wykluczamy grę na krótko (bo może grasz na zmianę w dwie strony) i wliczamy opłaty transakcyjne, które ponosisz z tytułu poszczególnych transakcji. Niejaki Grisham i inni wielcy świata inwestowania twierdzą, że statystycznie rzecz ujmując im więcej transakcji wykonują inwestorzy, tym gorszy mają zwrot na swoim portfelu.
>

---------------------------------------------------------------------------

tak, oczywiście robiłem takie symulacje i nie na wszystkich swoich otwartych pozycjach robię kółka,
bo nie każda spółka się do tego nadaje = małe volumeny :( ale dobre fundamenty = powolne wzrosty :)
9 miesięcy temu pisałem tutaj na forum, jakie spółki według mnie warto kupić na dłużej :
https://www.bankier.pl/forum/temat_pod-rozwage,43446267.html

jeżeli chodzi o kółka, to już kiedyś rusałce tłumaczyłem tutaj :
https://www.bankier.pl/forum/temat_re-black-to-teraz-jest-m-czy-w,47436965.html

ps.
Jest jeden bardzo ważny aspekt = od 12 Marca 2020 mieliśmy Bonanzę i łatwo było kręcić kółka,
ale według mnie zbliżamy się do jej końca i wtedy metoda Grishama będzie bardziej pasowała.
Jak wiesz, ja nie jestem inwestorem tylko kolarzem, więc moje cele są krótsze, ale częstsze, więc często
wyskakuję na peron i często trochę za wcześnie, ale generalnie już wtedy ma coś innego już na oku
Wolę ugrać 6 x +12% niż czekać miesiącami / latami na +100%

Tutaj na Aliorze zawsze sygnalizowałem kiedy wchodziłem i kiedy wychodziłem
i prawie po każdym wyjściu jeszcze zrobiłem 2-4 kółek na kilka dodatkowych %
Na innych spółkach po dużych wzrostach były też i duże cofki - i na takie sytuacje czekam
i na nich żeruję . . .

Pozdrawiam

• Do Blacka Autor: ~sumamed
  • Re: Do Blacka Autor: ~BLACK
  • Re: Do Blacka Autor: ~sumamed
  • Re: Do Blacka Autor: ~BLACK
  • sumamed Autor: ~black944
  • Re: sumamed Autor: ~fanblacka
  • Re: sumamed Autor: ~sumamed
  • Re: sumamed Autor: ~black944
  • Re: sumamed Autor: ~-MB-
  • Re: Do Blacka Autor: ~Blizniakplwl
  • fan Autor: ~black944
  • MB Autor: ~black944
  • Re: MB Autor: ~-MB-
  • Re: MB Autor: ~Nowy
  • Re: MB Autor: ~Rupertos89
  • Re: MB Autor: ~ciemno
  • iemno Autor: ~black944
  • PKPC Autor: ~black944
  • Re: PKPC Autor: ~takitam
  • Re: PKPC Autor: ~takitam
  • Re: PKPC Autor: ~Sumamed
  • Sumamed Autor: ~black944
  • Re: Sumamed Autor: sumamed
  • Re: Do Blacka Autor: bartek_kaboom

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR -1,40% 32,40 2022-05-19 17:04:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.