Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  39,06 zł , zmiana od tamtej pory: 48,28%

Mam takie teoretyczne pytanie techniczne (nie trolluję - jestem ciekaw):

Zgłoś do moderatora
Wyobraźmy sobie taką sytuację.
W JSW uchwalają wypłatę dywidendy w wysokości 10 PLN na akcję z dniem wypłaty X.
Mija miesiąc, dwa, zbliża się dzień X.
Na zamknięciu w dniu poprzedzającym dzień wypłaty/odcięcia (nazwijmy go X-1) ma miejsce absolutny dołek krachu na GPW (podwyżki stóp za oceanem/wojna na Ukrainie/meteoryt/tsunami - no cokolwiek) i w tym dniu (X-1) kurs JSW melduje się na poziomie np. 8 PLN.

Jaka jest cena akcji JSW na otwarciu rynku w dniu X po odcięciu z samego rana 10 PLN dywidendy?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
JSW -9,95% 57,92 2022-07-01 17:04:59