Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,96 zł , zmiana od tamtej pory: -4,91%

Maciej Witucki nowym przew. Rady Nadzorczej KRV

Zgłoś do moderatora
Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan został przewodniczącym Rady Nadzorczej Krynicy Vitamin SA.
W składzie Rady Nadzorczej Spółki znalazł się też m.in. Wojciech Buczak, przez 23 lata związany z firmą Nestle.
 
- Krynica Vitamin jest jedną z nielicznych spółek, w której wszyscy członkowie Rady Nadzorczej  spełniają kryteria niezależności. Jestem przekonany, że taka strategia przyniesie efekt w postaci obiektywnej i wyważonej oceny działań dynamicznie rozwijającej się firmy. To dla mnie zaszczyt, że mogę stanąć na czele Rady i wykorzystać moje doświadczenie wspierając rozwój Krynicy Vitamin – powiedział Maciej Witucki, przewodniczący Rady Nadzorczej Krynicy Vitamin SA, prezydent Konfederacji Lewiatan, skupiającej ponad 4 tys. firm.
 
Krynica Vitamin powołała komitet rozwoju
Celem komitetu rozwoju będzie dalszy rozwój spółki, w tym dywersyfikacja portfolio produktowego. W jego skład weszło dwóch członków Rady Nadzorczej – Maciej Witucki oraz Wojciech Buczak, do niedawna członek zarządu Volvo Car Poland, wcześniej przez 23 lata związany z Nestle.
 
- Pragniemy wykorzystać doświadczenia osób zasiadających w Radzie do dalszego rozwoju. Natomiast do komitetu rozwoju będziemy zapraszać również autorytety, których doświadczenie pomoże wdrożyć nasze pomysły biznesowe. Wracamy do produkcji suplementów diety, rozwijamy dział kosmetyczny, chcemy produkować nową żywność, zastanawiamy się nad ewentualną akwizycją. Te wszystkie działania przyspieszą nasz rozwój ­– powiedział Piotr Czachorowski, prezes Krynicy Vitamin SA.

W obecnym roku Krynica Vitamin skupia się na inwestycjach, planuje na nie wydać nawet do 40 milionów złotych. Jest to duży wysiłek finansowy, ale spółka ma stabilne podstawy i będzie starała się pozyskać częściowo zewnętrzne finansowanie. Wśród najważniejszych inwestycji jest m.in. przebudowa linii produkcyjnych w zakładzie na Podlasiu oraz uruchomienie zakładu, dedykowanego działowi chemiczno-kosmetycznemu w Niechcicach pod Piotrkowem Trybunalskim. Spółka posiada tam 15-hektarową działkę. W długim terminie zrealizowane inwestycje mają przynieść wzrost mocy produkcyjnych, poprawę jakości oraz rozszerzenie portfolio produktowego firmy.
 
Krynica Vitamin - skład Rady Nadzorczej
W składzie Rady Nadzorczej Krynicy Vitamin SA od 1 maja br. Znajdują się również Jerzy Suchnicki, mający bogate doświadczenie w zarządzaniu i restrukturyzacji spółek, a także Agata Mazurowska-Rozdeiczer, prawnik z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem w dziedzinie zamówień publicznych.

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/maciej-witucki-przewodniczacym-rady-nadzorczej-krynicy-vitamin-sa,198564.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KRVITAMIN -0,94% 18,98 2021-07-23 16:48:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.