Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  21,66 zł , zmiana od tamtej pory: 5,72%

Mabion w Q4 będzie zarabiać tańcem i śpiewem

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-11-28 o godz. 16:40 ~all napisał(a):
> co w tym takiego niejasnego Zenek? , koszty kwartalne są mniej więcej na poziomie 8mln, Q3 był wyjątkiem ponieważ koszty zostały dodatkowo obciążone przez 1mln EUR zawiązanej rezerwy, przychody ze sprzedaży spadały kwartał do kwartału (22,3mln/17,5mln/14,1mln)więc spadały wskaźniki, od początku współpracy spółka otrzymała od Nvax $48mln, ale aż $16,5mln (75mln zł) z tego otrzymała po dniu bilansowym ( jednak to nie wszystko co otrzymają w Q4), czyli raport za Q3 tego nie pokazał, ale widać to w Bilansie w aktywach obrotowych (saldo należności 82mln), są to płatności z tytułu realizowanych umów(szarże już wyprodukowane, zafakturowane, sloty i rozliczenie materiałowe), wiemy że min 22-32mln w Q4 będzie przychodów ze sprzedaży, teraz możesz tłumaczyć leszczowi na podstawie zupy ziemniaczanej

Problem w tym, że w Twoich kalkulacjach kilka rzeczy się nie zgadza.

Od 23mln do 32 mln przychodów ze sprzedaży. Wiemy? Kto wie? Ty wiesz, czy jeszcze ktoś inny wie? Czy tylko tak sobie chlapnąłeś?
Jeśli ty wiesz to zdecyduj się czy będzie to 22 mln czy 32 mln? Bo widzisz te gwarantowane przychody, o których wszyscy wiedzą różnią się o 50%.
Biorąc pod uwagę znaczące stałe koszty kwartalne 8mln PLN różnica staje się jeszcze bardziej znacząca:
czy będzie 15mln czy 24mln. Tu różnica wynosi 60% Chyba, że, przy marży na sprzedaży 55%, dla Mabionka 9 mln ZYSKU wte albo wewte nie ma znaczenia, bo śpi na forsie.

Mabionek za 3 kwartały wypracował 121 mln przychodów. Zarząd prognozuje roczny wynik 150 do 160mln. Pozostało więc do wypracowania 29 do 39 mln. Czyli zużyje odczynników, w/g twojej średniej projekcji 27,5 mln, za 4,5 mln do 7mln.
Skoro nie będzie zużywać surowców, to w jaki sposób będzie zarabiać? Tańcząc i śpiewając?

Mityczne 16,5 mln USD (75mln PLN) płatności po dacie bilansowej
Według zarządu do wypracowania pozostało w Q4 od 29mln do 39 mln przychodów, a tu proszę jest 75mln PLN.
Różnica jest dość spora między tym, co Mabionek JUŻ według ciebie na razie dostał, bo przecież ma dostać jeszcze więcej, a tym co prognozuje zarząd. To kwota od 36mln do 46mln PLN
Co zarząd zrobi z taką furą pieniędzy, o posiadaniu której pewnie nie jest świadomy, skoro takie mocno niedowartościowane cele przedstawia ?
Może nagotuje zupy ziemniaczanej, którą zacznie karmić inwestorów, i która wszystkim wszystko wyjaśni?

I jeszcze nie wyjaśniłeś, dlaczego przychody ze sprzedaży kwartał do kwartału drugi raz z rzędu spadły, aż w końcu w Q3 działalność usługowa Mabionka przestała być rentowna, a w Q4 ma wydarzyć się cud i to na taką skalę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MABION 0,00% 22,90 2023-02-06 09:04:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.