Forum Banki +Dodaj wątek

lukas bank moja opinia

witam wszystkich! Przed ponad dwa lata temu zakupiłem na raty towar o kwocie ponad 2000zl. na raty na nieszczescie przez bank lukasa,bo taka placówka miesciła sie w owym sklepie.Wplacilem ok 30% wartosci artykułu i reszta została rozłozona na raty na 9 miesiecy po 250zl każda.Większosc rat płaciłem w terminie,niebyło problemów ,tylko po powrocie z urlopu przegapiłem dwie raty spóżniając sią kilkanaście dni.jednakże kredyt spłaciłem do końca i niebyło żadnych wskazówek np.ze strony banku ze cos jest nie tak lub że mam jakieś zadłuzenie.Minęły 2 spokojne lata.któregoś wieczoru po powrocie z pracy-w domu poczta .list polecony instytucja - KRUK. Zawiadomienie o zadłużeniu prawie 400zł z w\w.kredytu. - PO PONAD 2 LATACH ! ! ! Wykonałem telefon do kruka i pani uprzejmie poinformowała mnie że zadłużenie wynika ze opóżnionych wpłat do lukasa.czyli odsetki 400zl za nieterminowe płacenie rat z przed dwóch lat ! Moje pytanie jest, czego niemoge zrozumiec : dlaczego niedostałem zadnego pisma przez aż 2 lata że mam w banku jakies zadłużenie?? Otuż można prawdopodobnie samemu odpowiedzieć na to pytanie - lepiej poczekać 2 lata zeby odsetki narosły większe i wydostać od klienta więcej jeszcze pieniążków! Czy to nie forma oszustwa i wyciąganie przez lukasa piniędzy z kieszeni swoich klientów?? wystarczyłby jeden telefon lub pismo że mam zadłużenie i sprawy pociągnęły by się inaczej. TO JESZCZE NIE KONIEC.-Przed dostaniem w\w pisemka z kruka ,dokładnie dwa miesiące temu,zakupiłem ponownie artykuł w sklepie na raty ,oczywiscie przez bank lukas myśląc oczywiście że moje konto w tym banku jest czyste.towar o podobnej kwocie ponad 2000zl ze pierwszą wpłatą. ALE!! Bo tu jest teraz problem i nieznam na to pytanie odpowiedzi - CZY MAJĄC ZADŁUŻENIE W BANKU LUKAS Z PRZED DWÓCH OSTATNICH LAT DOSTAJE SIĘ DRUGI PONOWNY KREDYT BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW ???? Chyba tak.! Tylko dlaczego sprzedawca w sklepie sprawdzając moje dane w komputerze w spisie danych klijentów lukasa powiedział że moje konto jest czyste,bez zadłużenia, i że bank przyznaje mi kwotę kredytu??? niewiem! W żadnym innym banku gdybym miał jakieś niedociągnięcia z płatnoscią kredytu bym niedostał.. Mało tego. Z nowej umowy kredytowej wynikało że bank przyśle do miesiąca druki z płatnosciami rat.PRZYSŁAŁ oczywiście po czasie jak minęla data spłaty pierwszej raty.A po trzech dniach pismo-upomnienie że niewpłynęła pierwsza wpłata zadłużenia.Oczywiście że niewpłynęła bo niemiałem druków do płacenia,ale dopisali że jeżeli list ze drukami do płacenia doszedł po terminie to wezwanie potraktować można jako nieważne.Oczywiscie, dziś nie ważne.Ale głowę daję że po ok. dwóch latach przyjdą odsetki za te kilka dni i narosną do kilkuset zlotych. Wygląda na to że bank robi to celowo,albo mają tam jeden wielki burdel. CZUJĘ SIĘ OSZUKANY PRZEZ LUKAS BANK I ODRADZAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z ICH USŁUG!!! to był mój ostatni kredyt w tym banku. Jeżeli z klientem nie można normalnie postępować to się go traci !!!!!

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl