Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  72,60 zł , zmiana od tamtej pory: 4,24%

Lotos - technologie wodorowe i rosnące marże

Zgłoś do moderatora
Akcje spółki drożały podczas minionego piątku o ponad 2%. Dzięki temu spółka zakończył tydzień z kompletem wzrostowych sesji i przybliżyła się do poziomu dotychczasowego maksimum trendu wzrostowego. Spółki paliwowe były najsilniejszym punktem naszego parkietu w okresie wakacji i wydaje się, że nic się nie zmieniło z początkiem września. W ostatnich dniach spółka informowała o otwarciu nowych stacji, a łączna ich liczba wzrosła do 487. Jako ciekawostkę można potraktować doniesienia o zaangażowaniu spółki w badania nad technologiami wodorowymi. Prezes spółki w jednym z wywiadów wspomniał, że w ciągu 2-3 lat Lotos może dojść do etapu, w którym będzie w stanie dostarczać na rynek czysty wodór. Ponoć już trwają rozmowy z zainteresowanymi samorządami. Dobrze wypadły dane o sierpniowej modelowej marży rafineryjnej, która była najwyższa od września 2017 roku. W porównaniu z lipcem wskaźnik ten wzrósł o ponad 16%, a w ujęciu rocznym o ponad 20%.
https://comparic.pl/gino-rossi-gri-lotos-lts-gorace-spolki-dnia-10-09-2018/ 

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LOTOS 3,61% 75,68 2018-11-21 17:03:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl