Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,70 zł , zmiana od tamtej pory: 3,95%

Lotos pokazuje szacunkowe wyniki. Spółka odporna na spadki szerokiego ry

Zgłoś do moderatora
Grupa Lotos odnotowała skonsolidowany oczyszczony wynik EBITDA LIFO w wysokości 0,78 mld zł w II kw. 2019 r. według szacunkowych danych, podała spółka.
“Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg metodologii LIFO powiększony o amortyzację po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczona EBITDA LIFO): 0,78 mld zł; w tym:
– Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu: 0,6 mld zł
– Szacunkowa oczyszczona EBITDA segmentu wydobywczego: 0,18 mld zł” – czytamy w komunikacie.
Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg metodologii LIFO po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczony EBIT LIFO) wyniósł 0,57 mld zł. Efekt LIFO (podwyższający raportowany wynik operacyjny) wyniósł -0,04 mld zł.
Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 7,7 mld zł.
“Jednocześnie spółka informuje, iż w omawianym okresie, na raportowany skonsolidowany wynik operacyjny EBIT wg metodologii LIFO może mieć ujemny wpływ saldo zdarzeń jednorazowych na łączną kwotę 0,04 mld zł” – czytam dalej.
Grupa Lotos planuje publikację raportu za I półrocze 30 sierpnia br.
Źródło: ISBnews

Sytuacja na wykresie:
Notowania spółki tkwią w konsolidacja od pewnego czasu. W związku jednak z szerszym trendem oraz wybiciem zaznaczonego oporu, wydaje się, że...

https://comparic.pl/lotos-pokazuje-szacunkowe-wyniki-spolka-odporna-na-spadki-szerokiego-rynku/ 
  • Lotos pokazuje szacunkowe wyniki. Spółka odporna na spadki szerokiego ry Autor: kwfx

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LOTOS -1,71% 92,20 2019-11-14 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.