Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,60 zł , zmiana od tamtej pory: -18,75%

liderzy stopy dywidendy

Zgłoś do moderatora
https://strefainwestorow.pl/artykuly/dywidendy/20190819/wysokie-dywidendy-2019

5 spółek z dywidendą powyżej 6% w 2019 roku
W tym roku stale na pierwszym miejscu pod względem największej zaproponowanej wypłaty dywidendy stoi Cognor Holding #COG. Spółka zamierza wypłacić 29 groszy na jedną akcję, co przy obecnym poziomie kursu przekłada się na rekordową stopę dywidendy w wysokości 17,6%. Tak wysoka stopa może wynikać z obaw inwestorów, czy w przyszłym roku spółka powtórzy dobre wyniki i znów będzie w stanie wypłacić sowitą dywidendę. By wziąć udział w tegorocznej, należy nabyć akcje spółki najpóźniej na sesji 21 października.
Zobacz także: 9 spółek, które płaci regularnie dywidendy od dekady i w tym roku również to zrobi
Drugi rok z rzędu bardzo wysoką dywidendę wypłaci IMC #IMC, ukraińska grupa rolnicza. Tym razem akcjonariusze otrzymają 0,45 EUR, czyli około 1,93 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniesie więc 11,5%. W zeszłym roku inwestorzy także otrzymali dywidendę o podobnym, wysokim stosunku do kursu akcji. Spółka wypłaca zyski regularnie od trzech lat.
Od wielu lat, choć z przerwami wypłaca dywidendę Instal Kraków #INK. W tym roku spółka uchwaliła rekordową dywidendę w wysokości 1,70 zł. Stopa dywidendy wynosi obecnie około 10%. Jeśli chcemy w niej uczestniczyć, należy posiadać akcje spółki na koniec sesji w dniu 23 sierpnia.
Jeszcze dwie spółki wypłacą wysokie dywidendy w 2019 r. Są to Grupa Kęty, która dzieli się regularnie zyskiem od 9 lat, oraz Dębica, także weteran wypłat. Ta ostatnia rok w rok, od 22 lat wypłaca dywidendy akcjonariuszom. W tym roku obie spółki mogą pochwalić się stopą dywidendy powyżej 6%.
  • liderzy stopy dywidendy Autor: ~borys

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY -2,72% 14,30 2019-11-14 16:07:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.