Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  96,40 zł , zmiana od tamtej pory: -26,35%

Liberalizacja zasady 10H w połowie 2021 r.

Zgłoś do moderatora
https://biznesalert.pl/ustawa-odleglosciowa-liberalizacja-polowa-2021-psew-energetyka-oze-onshore-ladowe-farmy-wiatrowe/ 

"Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej przewiduje, że liberalizacja ustawy odległościowej pozwalająca rozwijać lądową energetykę wiatrową w Polsce nastąpi do połowy 2021 roku, na kiedy przypada doroczna konferencja tej organizacji."

Do końca czerwca powinno się pojawić całkiem sporo pozytywnych informacji dla PEP:
1. przyznanie wsparcia na 1500 MW projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i III
2. uruchomienie farmy wiatrowej Szymankowo o mocy 38 MW (ostatnia nowa farma wiatrowa PEP została uruchomiona w 2015 r.)
3. liberalizacja ustawy odległościowej blokującej rozwój nowych projektów lądowych farm wiatrowych, stanowiących podstawę działalności PEP

Poza tym, czekamy na:
1. pozytywne rozstrzygnięcie sporu z Tauronem (dodatkowe setki milionów do kasy)
2. nowe informacje odnośnie projektu/ów wodorowych
3. uchwalenie projektu zagospodarowania Bałtyku, który wskaże nowe obszary pod morskie farmy wiatrowe

Jest pod co rosnąć :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 1,00% 71,00 2021-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.