Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,90 zł , zmiana od tamtej pory: -15,76%

Lekarze sprawdzają wpływ światła niebieskiego na poprawę jakości życia

Zgłoś do moderatora
„Światło niebieskie łagodzi świąd, zmniejsza objawy i dolegliwości związane z chorobami skóry takimi jak AZS, czy łuszczyca” – tłumaczyła prof. Lesiak. Przypomniała, że dotychczasowe badania nad naświetlaniem światłem niebieskim wykazały, iż nie tylko redukuje ono stan zapalny poprzez hamowanie produkcji cytokin, ale też obniża wartości skurczowego ciśnienia krwi, poprawia funkcje śródbłonka (warstwa komórek wyściełająca naczynia krwionośne – PAP), poprzez stymulację uwalniania tlenku azotu i zmniejsza sztywność tętnic.

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C87604%2Clekarze-sprawdzaja-wplyw-swiatla-niebieskiego-na-poprawe-jakosci-zycia-osob

Dysfunkcja śródbłonka naczyniowego związana z obniżeniem biodostępności tlenku azotu (NO) w naczyniach jest wczesnym i powszechnym mechanizmem, który prowadzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji predysponuje do zdarzeń sercowo-naczyniowych. Ostatnie badania wykazały, że 1-MNA poprzez działanie na śródbłonek naczyniowy, zwiększa biodostępność NO i reguluje zaburzoną pracę śródbłonkowej syntazy tlenku azotu.
  • Lekarze sprawdzają wpływ światła niebieskiego na poprawę jakości życia Autor: ~wuj
  • gimastyka Autor: ~hm
  • Re: gimastyka Autor: ~wuj
  • Re: gimastyka Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 0,48% 8,34 2022-01-14 16:35:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.