Forum Giełda +Dodaj wątek

Kursy akcji niektórych producentów żywności wzrosły w tym roku kilkukrot

Zgłoś do moderatora
Kursy akcji niektórych producentów żywności wzrosły w tym roku kilkukrotnie. Ich wyceny są już stosunkowo wysokie – ostrzegają analitycy. To jednak nie znaczy, że w tej branży nie ma ciekawych okazji inwestycyjnych. Wzięliśmy pod lupę zarówno fundamenty poszczególnych firm, jak i analizę techniczną notowań ich akcji. W ten sposób wyłoniliśmy kilka perełek z dużymi szansami na dalsze zwyżki.

Jeszcze w ubiegłym roku spółki z branży spożywczej były w niełasce inwestorów. Nic dziwnego. Drogie surowce mocno zaszkodziły wynikom firm. Paradoksalnie, trudna sytuacja rynkowa na dłuższą metę producentom żywności pomogła, bo zmusiła ich do solidnej restrukturyzacji biznesów. Spółki mocno ścięły koszty i w ostatnich kwartałach zaczęły pokazywać wyraźnie lepsze wyniki. W ślad za tym w górę poszły wyceny akcji. – Jeżeli weźmiemy pod uwagę tempo wzrostu kursów niektórych spółek giełdowych, bardzo łatwo zauważyć, że było ono znacznie szybsze niż skala poprawy wyników. Oznacza to, że zdyskontowały one już w dużej mierze pozytywne efekty związane z potencjalną poprawą wyników – przestrzega Monika Kalwasińska, analityk DM PKO BP. Jej zdaniem w nadchodzących kwartałach, po słabych latach, wynikami pozytywnie mogą zaskoczyć spółki bakaliowe, np. Helio, czy też Bakalland.
  • Kursy akcji niektórych producentów żywności wzrosły w tym roku kilkukrot Autor: ~aaaaaaaa

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW 1,58% 1,93 2021-01-26 13:36:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.