Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,70 zł , zmiana od tamtej pory: 23,08%

Kurs Izoblok spada od 2 lat. Czas na korektę

Zgłoś do moderatora
Przez ostatnie 2 lata kurs Izoblok spadł z 200 zł na około 25 zł, czyli blisko 90%
Oczywiście nie można powiedzieć że bez powodu bo powody są zasadne a mianowicie coraz gorsze wyniki.
Co prawda przychody bardzo urosły ale zysków z tego nie widać.
Koszty pracownicze i surowców w tym energii rosną i pewnie będą dalej rosły.

Ewidentnie firma musi pomyśleć o jakiejś optymalizacji bo zyski same się nie poprawią, choć de facto przestawienie się czołowych producentów samochodów na auta elektryczne zdaniem spółki jest dla nich bardzo korzystne:
Cytat:
„W perspektywie najbliższych kilku lat rynek motoryzacyjny czeka przebranżowienie, z aut o napędach tradycyjnych, na auta o napędach alternatywnych. Będzie to dla nas bardzo duża szansa rozwojowa w dłuższym terminie. Auta o napędach alternatywnych mają dużo więcej komponentów EPP niż auta o napędzie konwencjonalnym” – powiedział prezes Skrzydlak. (PAP Biznes)
Źródło: ostatnie zdanie z tego artykułu
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Izoblok-liczy-na-co-najmniej-2-lata-dobrej-koniunktury-w-branzy-motoryzacyjnej-7570998.html

Plus jest taki że maja bardzo wysoką amortyzację co ma istotny wpływ na cashflow operacyjny i zysk EBITDA. Ta amortyzacja to około 20 mln rocznie przy obecnej wycenie na GPW 31 mln zł wygląda ciekawie.

Akcjonariat niestety nie wygląda za dobrze gdyż jest bardzo dużo TFI które mają duże umorzenia z funduszy akcyjnych i muszą sprzedawać akcje. Zarząd cały czas dokupuje ale ten popyt nie jest w stanie powstrzymać podaży.
Dopiero jak duże pakiety od TFI ktoś odbierze to pewnie jest możliwość większego odbicia. Bo jak na razie przez ostatnie 2 lata nawet nie było porządnej korekty w tych spadkach!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IZOBLOK -1,94% 30,40 2020-02-25 13:34:14
2020-01-24
Wyniki finansowe
2020-01-14
Aneks do umowy znaczącej
2020-01-10
Zawarcie umowy znaczącej
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.