Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  35,16 zł , zmiana od tamtej pory: -1,08%

Kupione. Kiedy sprzedać?

Witam,

Silne ręce okazały się silne. Kupno na takim wybiciu zawsze cieszy, tym bardziej gdy próba odwrócenia trendu na wzrostowy materializuje się z hukiem.
Rozumiem że dużo osób widzi kurs w niebie. Ja tradycyjnie nie.

Uważam że sprzedaż w odpowiednim momencie to największa sztuka. A że każdy ruch składa się z impulsu wzrostowego i korekty, warto spojrzeć gdzie może wypaść potencjalny pierwszy przystanek w wersji MINIMUM:
W tym kontekście przypominam obrazek z 9.11 gdzie ustawiałem się do zagrania: https://imgur.com/BMGhkC4 

Jeżeli poziom TP1 (obszar 36-38) zostanie osiągnięty osobiście zgarniam 17% zysku z co najmniej połowy zajętej pozycji.
I czekam na pajacentum pod/nad lub w okolicy tego obszaru. I przy potwierdzeniu kontynuacji wchodzę ponownie. Im większa korekta tym dla mnie będzie lepiej. Gdy pociąg pojedzie bez przystanku dalej, zarobię mniej. Godzę się z tym. To mój koszt ochrony kapitału.
Poziom optymalny dla mnie w średnim terminie to osiągniecie przez kurs obszaru 44-46 (ponad 40% zysku) Do tego poziomu moim celem jest próba zarobienia więcej niż opcja kupuj i trzymaj.
Co będzie po ewentualnym osiągnięciu poziomu optymalnego? To już inna powieść. Najpierw niech kurs tam się zamelduje.

Jak ktoś ma ochotę na rzeczową dyskusję (np. uzasadnienie poziomów TP, kwestia prowadzenia SL, etc ), tradycyjnie zapraszam.

Przedstawiam podejście gdzie najważniejsza jest ochrona kapitału i jak najbardziej pewien zarobek w krótkim/średnim terminie.
Jeżeli ktoś kupił tu i chce trzymać aż kurs za kilka lat popełni ATH, życzę powodzenia. Szanuję podejście długodystansowe. Natomiast ten wątek dotyczy podejścia krótko i średnioterminowego. Także proszę bez błazenady.

To mój indywidualny pomysł inwestycyjny. Nie odpowiadam za efekty jego kopiowania. Nie ukrywam że korzystam z wypowiedzi na forum w celach szkoleniowych z zachowaniem zasad pełnej anonimowości.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRUPAAZOTY -0,06% 34,78 2022-01-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.