Forum Giełda +Dodaj wątek

Ktos dzis widzial...nie powiedial

Zgłoś do moderatora
Odblokowanie rachunku Trejdoo w BNP Paribas w UK
Szanowni Klienci,

Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym BNP Paribas w UK (BNP Paribas) odblokował nasz Rachunek i zwolnił znajdujące się na nim środki pieniężne. Igoria Trade (Trejdoo.com) w chwili obecnej posiada dostęp do środków Klientów. Nie otrzymaliśmy od BNP Paribas formalnych wyciągów bankowych za okres, w którym Rachunek funkcjonuje nieprawidłowo. Historia Rachunku za ten okres nie zawiera danych nadawców oraz tytułów przelewów co uniemożliwia nam identyfikację przelewów oraz przypisanie wpłat do kont użytkowników Trejdoo.com – wszystkie przelewy w polu opisu transakcji zawierają to samo zdanie „Receipt of funds”. Dodatkowo, bank BNP Paribas połączył część przelewów i zaksięgował na Rachunku jako jeden przelew, co również uniemożliwia nam identyfikację wpłat. Wielokrotnie, jednak bezskutecznie występowaliśmy do BNP Paribas o udostępnienie danych o wszystkich transakcjach.

Do teraz otrzymaliśmy jedno zestawienie w formacie tekstowym wysłane emailem, za okres od dnia 25 czerwca br. do dnia 8 lipca br., które zawiera zarówno dane nadawców jak i tytuły oraz kwoty przelewu. Nie jest to oficjalny wyciąg bankowy, nie mniej podjęliśmy decyzję o zaksięgowaniu tych wpłat. Jednocześnie wiemy, że przesłane zestawienie jest niepełne i nie zawiera co najmniej kilkunastu transakcji. Jeśli dokonywali Państwo wpłaty na Rachunek w okresie pomiędzy 25 czerwca br. a 8 lipca br. dane Państwa przelewu znajdują się w zestawieniu przesłanym nam przez BNP Paribas, środki zostaną zaksięgowane niezwłocznie na koncie Trejdoo i będą mogli Państwo nimi swobodnie dysponować.

Osoby, które dokonały wpłat w okresie po 8 lipca br. lub też ich wpłata nie znalazła się na liście dostarczonej przez BNP Paribas niestety muszą poczekać na dostarczenie nam przez BNP danych o ich przelewie. Nie potrafimy określić kiedy takie dane otrzymamy – jesteśmy w stałym kontakcie z BNP Paribas i sprawa ta ma dla nas najwyższy priorytet. Poinformujemy Państwa niezwłocznie o otrzymaniu tych danych od BNP.

Obecnie pracujemy nad weryfikacją poprawności danych i zgodnością operacji na Rachunku bankowym z dostarczonymi przez BNP Paribas danymi w formacie tekstowym. Wszelkie niezgodności wyjaśniamy w trybie roboczym z BNP Paribas. Ze względu na ogromną ilość pracy jaką musimy wykonać w celu prawidłowej identyfikacji wpłat prosimy Państwa o cierpliwość i zapewniamy, iż będziemy pracować bez przerwy do momentu zaksięgowania wszystkich wpłat w portfelach Klientów.

Dodatkowo, pragniemy poinformować, iż decyzją Zarządu Igoria Trade opłata za wpłatę na Rachunek prowadzony w BNP Paribas zostanie zwrócona wszystkim Klientom, którzy dokonywali wpłaty w dniach blokady Rachunku.

Pragniemy Państwa poinformować, że nadal nie uzyskaliśmy informacji z BNP Paribas o przyczynie blokady Rachunku oraz zapewnić, iż podejmiemy wszelkie możliwe działania celem wyjaśnienia sprawy i wyciągnięcia konsekwencji prawnych. W tym celu zleciliśmy podjęcie działań prawnych dwóm kancelariom w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Prosimy również o wstrzymanie się z wpłatami na Rachunek prowadzony w BNP Paribas do momentu wyjaśnienia przyczyny jego blokady.

Pozostaje nam gorąco przeprosić naszych Klientów za zaistniałą sytuację i zapewnić, że po wyjaśnieniu niezgodności z BNP Paribas przelewy będą księgowane w portfelach Klientów, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Zespół Trejdoo.com

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IGORIA -0,42% 0,24 2022-09-23 16:11:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.