Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

++ która z 800 AFER PIS jest najgorsza? RANKING !

Zgłoś do moderatora
moim zdaniem te 4 afery PIS sa najgorsze:
#AferaKNF - czylipropozycja korupcyjna ,,40 milionów zł i nie będzie kłopotów”.Chrzanowski, plan Zdzisława, a w tle Glapiński. Na jaw wyszły stenogramy rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych. Rola prezesa NBP Glapińskiego nie wyjaśniona !
#AferaKNF , wątek "Plan Zdzisława" czyli jak przejęć prywatny bank za złotówkę i go potem znacjonalizować.  O "planie Zdzisława", mówił szef KNF . Plan polegał  na doprowadzenia do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen czyli za 1złotówkę. (Zdzisław Sokal to doradca prezydenta Dudy i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

DWIE WIEŻE -#SrebrnyUkładPiSi  #TaśmyKaczynskiego, Koperta 50 tyś zł -  Afera dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.  Kaczyński poprzez Srebrną i sieć spółek zależnych wynajął do zaprojektowania wieżowca w Warszawie austriacka firmę i postanowił za wykonana usługę nie zapłacić.
Prezes PIS zajmuje się dopinaniem interesu własnej partii i swojego własnego, do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną, Władza służy Jarosławowi Kaczyńskiemu do zdobywania jeszcze większych wpływów, zarabiania jeszcze większych pieniędzy dla partii oraz budowy legendy własnej i swego brata.
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż prezes PiS nakłaniał go do  korupcji, do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.
Srebrna to jest przykład tego, jak człowiek, który wmawia ludziom spiski, układy... sam stworzył olbrzymi układ. Dziś Kaczyński i jego otoczenie publicznie deklarują, że państwo działa i jego organy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, zaś w PiS nie ma świętych krów. Patrząc jednak na to, jak bardzo upolityczniona jest prokuratura, czy kto jest szefem CBA, śmiem wątpić w uczciwość intencji obozu rządzącego.

#AferaGetBack - afera pisana wielkimi literami, gdzie pojawiają się politycy partii rządzącej oraz osoby zaangażowane w kampanie PiS.  Spółka budowała swój wizerunek na dobrych kontaktach z obecną władzą. Reklamowała się w prorządowych mediach, sponsorowała wydarzenia z udziałem polityków PiS, była partnerem imprez, w których brały udział najważniejsze osoby w państwie, m.in premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Trzeba wyjaśnić czy obecne władze rozpostarły parasol ochronny nad GetBack, co paraliżowało działalność służb specjalnych i Komisji Nadzoru Finansowego nad spółką. Należy wyjaśnić czy GetBack to spółka ludzi PiS z parasolem ochronnym obecnych władz i służb specjalnych.
PiS podkreśla, że gdyby to oni rządzili w czasach afery Amber Gold to oszczędności Polaków byłyby bezpieczne. Afera GetBack pokazuje, że ....PIS KŁAMIE. Inwestorzy, nabywcy obligacji oraz akcjonariusze stracili ok 3 MLD złotych PLN.
GetBack w czasie sprzedaży obligacji posiłkował się wiarygodnością swojej spółki na rynku publicznym. Dlatego część odpowiedzialności ponosi KNF.
GetBack i KNF jest największym blamażem PISu i GPW w historii.
GetBack S.A. otrzymała nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za rok 2017. Spółka została nagrodzona w kategorii „Optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW”.

 
afera Sensus , korupcja przy Światowych Dniach Młodzieży,
afera Berczyńskiego , "wykończył" przetarg na śmigłowce i zbiegł do USA,
 
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl