Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,20 zł , zmiana od tamtej pory: 138,10%

Kto zarobi na polskim wodorze?

Zgłoś do moderatora
https://wysokienapiecie.pl/32899-kto-zarobi-na-polskim-wodorze/

Patrzcie na to:

"Na obiecujący rynek produkcji zielonego wodoru chce wejść też notowana na giełdzie spółka Sescom. Firma przewiduje połączenie w systemie dużej liczby rozproszonych źródeł OZE, głównie wiatraków i fotowoltaiczne. Jego koncepcja HGaaS zakłada wykorzystanie całej gamy małych i średnich elektrolizerów alkalicznych. Zakładana moc pojedynczego modułu to 10 kW. Konstrukcja modułowa pozwala także na dostawę urządzeń większej mocy. Sescom zakłada wykorzystanie lokalnych zbiorników do przechowania wodoru zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie źródła OZE.

Kolejnym krokiem ma być utworzenie sieci detalicznej sprzedaży wodoru. Eksperci z Sescom przewidują, że wodór pozyskany z OZE może stanowić paliwo dla zasilaczy awaryjnych czy rezerwowych. Wodór będzie miał zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest to ekonomicznie lub funkcjonalnie uzasadnione, czyli w przypadku przerw w dostawie energii lub w miejscach, gdzie układy wodorowe mogą stanowić jedyne źródło stabilnej energii np. na pracach polowych, leśnych, budowach, czy podczas akcji ratunkowych - poinformowała nas spółka."

O wodorze jest coraz głośniej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SESCOM -4,76% 60,00 2021-10-18 16:44:04
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.