Forum Podatki

Kto powinien się rozliczyć z podatku w Holandii?

Zgłoś do moderatora
Trwa sezon składania rozliczeń podatkowych w holenderskim urzędzie skarbowym. Pracowałeś w Kraju Tulipanów? Jeśli tak – sprawdź, czy masz obowiązek złożenia zeznania podatkowego.

Jeśli nie posiadasz statusu rezydenta w Holandii, rozliczyć się z fiskusem musisz w następujących sytuacjach:

- otrzymałeś z urzędu wezwanie do rozliczenia (list zatytułowany „Aangiftebrief”);
- otrzymałeś z urzędu formę C (papierowa książka w dużej niebieskiej kopercie);
- nie otrzymałeś żadnego z wyżej wymienionych, ale uzyskałeś dochód w Holandii, od którego jesteś winien dopłacić w urzędzie więcej niż 45 euro podatku.

Trzy wymienione powyżej warunki rodzą obowiązek rozliczenia podatkowego. Ale gdy żaden z nich nas nie dotyczy, warto mieć świadomość, że złożenie zeznania w urzędzie skarbowym mimo wszystko może być konieczne. Chodzi o sytuację, gdy spodziewamy się zwrotu podatku większego niż 14 euro lub mamy wątpliwości, czy zapłaciliśmy odpowiednio wysoki podatek. Wtedy warto dopełnić stosownych formalności u urzędników skarbowych Holandii, a to pozwoli uniknąć ewentualnych nieprzyjemności i problemów prawnych.

Szczegółowe informacje na temat rozliczeń podatkowych w Holandii są dostępne na stronie internetowej tamtejszego urzędu skarbowego.

Sprawę swojego zeznania podatkowego warto powierzyć Euro-Tax. Nasi doradcy za darmo odbędą konsultację z klientem, obliczając wstępną kwotę zwrotu podatku i wyjaśniając od strony formalnej cały proces rozliczenia podatkowego w Holandii.

Pozdrowienia,
Marcin
doradca online
Euro-Tax
  • Kto powinien się rozliczyć z podatku w Holandii? Autor: ~doradca_euro-tax
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl