Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,29 zł , zmiana od tamtej pory: 234,88%

KSG Agro zwiększył zysk netto o 348%

Zgłoś do moderatora
Zysk netto KSG Agro za 9 miesięcy 2019 r. wyniósł 10 mln 9 tys. USD i w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrósł o 348%.


Według Siergieja Kasjanowa, przewodniczącego rady dyrektorów KSG Agro, wzrost zysku netto związany jest głównie z restrukturyzacją zadłużenia wobec wierzycieli — USA EXIM Bank (USA) i Big Dutchman (Niemcy). “Osiągnięcie porozumienia z wierzycielami, umorzenie przez nich 67–70% początkowej kwoty długu pomogło zwiększyć zyski. Dla nas zgoda wierzycieli otwiera drogę do uwolnienia funduszy, które można przeznaczyć na nowe projekty i ostatecznie skierować na stały rozwój”, — komentuje Siergiej Kasjanow.

Z tego samego powodu nastąpiło znaczące zwiększenie kapitału własnego spółki, który stanem na 30 września 2019 roku wyniósł 4 mln 111 tys. USD. W analogicznym okresie ubiegłego roku był on ujemny i stanowił –6,369 mln. USD.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
KSGAGRO 8,00% 4,32 2021-01-22 17:02:59