Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,90 zł , zmiana od tamtej pory: 44,44%

KSG Agro W 5M2019 roku sprzedał 41,5 tys świń za 156,09 mln UAH.

Zgłoś do moderatora
Według spólki w tym okresie pierwszych 5 miesięcy br. sprzedano około 41,5 tys. swiń Średnia miesięczna sprzedaż to około 8,3 tys. sztuk lub 0,9 mln kg.
Widzimy nasze perspektywy rozwoju w hodowli świń. Na Ukrainie istnieją duże podmioty w segmencie drobiu, podczas gdy wśród producentów wieprzowiny są głównie drobni i średni producenci. Jednocześnie popyt na wysokiej jakości wieprzowinę w standardzie europejskim, w tym odroczony, jest dość wysoki - skomentował Siergiej Kasjanow, prezes zarządu gospodarstwa rolnego KSG Agro.

Do tego, w ubiegłym roku z powodu wybuchu ASF, znaczna część inwentarza żywego na Ukrainie została wycięta.
„W tym kontekście renomowani producenci inwestujący w zestaw środków bezpieczeństwa, takich jak my, mają szansę zwiększyć produkcję ze względu na niezaspokojony lub odroczony popyt” - powiedział Kasjanow.

W ciągu najbliższych 3-5 lat KSG Agro planuje podwoić liczbę populacji loch.

„Zrealizowaliśmy nasz projekt o 50%, a dziś mamy około 60 tysięcy zwierząt hodowlanych jednorazowych świń i 4,5 tysięcy macior. Zgodnie z projektem powinniśmy mieć 8,6 tys., A my zrobimy wszystko, aby dalej rozwijać projekt i zwiększyć liczbę macior, a co za tym idzie, hodowlę zwierząt - powiedział Siergiej Kasjanow.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KSGAGRO 0,00% 1,30 2019-11-13 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.