Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,90 zł , zmiana od tamtej pory: 44,44%

KSG Agro chce w tym roku zwiększyć pogłowie świń; liczy na dobre plony

Zgłoś do moderatora
https://stooq.pl/n/?f=1301915

14.06.2019, Warszawa (PAP) - KSG Agro, ukraińska spółka z branży rolniczej, stawia na dalszy rozwój w obszarze hodowli trzody chlewnej, chce w tym roku zwiększyć pogłowie świń do ok. 100 tys. Liczy na wzrost plonów z produkcji roślinnej - poinformował prezes Andriy Skorokhod."Planujemy dalszy rozwój w obszarze hodowli trzody. Chcemy dwukrotnie zwiększyć pogłowie świń, z ok. 60 tys. w tej chwili w fazie tuczu do ok. 100 tys. To poziom, który jest bezpieczny z punktu widzenia dostępności paszy" - powiedział na piątkowym spotkaniu prezes KSG Agro Andriy Skorokhod.Dodał, że spółka chciałaby osiągnąć poziom 100 tys. sztuk jeszcze w tym roku.Ukraiński holding planuje też stworzyć z grupą inwestorów przedsiębiorstwo, które będzie mieć w pierwszym etapie 2 tys. loch. Docelowo planowane są trzy etapy."Trwają rozmowy z partnerami. W projekt zaangażowany będzie m.in. duński fundusz, a także ukraińska sieć handlowa. My zamierzamy objąć w projekcie 30 proc. udziałów" - powiedział Skorokhod.Wskazał, że planom sprzyja zmniejszenie się pogłowia świń na świecie m.in. z powodu ASF (afrykańskiego pomoru świń)."Planujemy sprzedaż loch nie tylko na rynek ukraiński, ale i na rynki zagraniczne. Mamy już pewne doświadczenie w prowadzeniu sprzedaży do Chin, czy Gruzji" - powiedział.Z jego słów wynika, że za kilka miesięcy będzie znanych więcej szczegółów.KSG Agro jest jednym z największych pionowo zintegrowanych przedsiębiorstw rolnych w regionie Dniepropietrowska.Holding kontroluje obecnie bank ziemi o powierzchni 27 tys. hektarów.W 2018 roku łączna produkcja roślinna spółki wyniosła 52,2 tys. ton, z czego 23,5 tys. ton stanowiły zbiory słonecznika, 18,8 tys. ton pszenica, a 5,8 tys. ton rzepak."Spodziewamy się w tym roku zwiększenia plonów o co najmniej 10 proc." - powiedział Skorokhod.Dodał, że planowany wzrost zbiorów to efekt zarówno sprzyjającej pogody, jak i wykorzystywanych nowych technologii, w tym bionawozów.W 2018 roku przychody KSG Agro wzrosły o 7 proc. do 24,8 mln USD. EBITDA spadła w tym czasie do 2,7 mln USD z 12,7 mln USD. Zysk netto spadł do 310 tys. USD z 895 tys. USD.Skorokhod przypomniał, że z powodu sytuacji na Krymie spółka straciła 30 proc. aktywów, w tym 28 tys. hektarów ziemi."Doszła do tego inflacja, wzrósł kurs dolara, co spowodowało wzrost naszego zadłużenia" - powiedział.W kwietniu holding podpisał umowę o restrukturyzacji zadłużenia kredytowego wobec niemieckiej firmy Big Dutchman.Jak powiedział Skorokhod, obecnie łączne zadłużenie spółki sięga około 17 mln euro. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KSGAGRO 0,00% 1,30 2019-11-15 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.