Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  29,34 zł , zmiana od tamtej pory: -33,88%

Krótka analiza raportu I Q, modelu działalności

Zgłoś do moderatora
Widzę na forum wiele pytań więc przyjrzałem się bliżej raportowi. Jest parę dobrych wiadomości.

Przede wszystkim raport jest przejrzysty, brak zagadkowych pozycji.

Po drugie firma nie wywala kasy na pierdoły. Osobiście wolę żeby właściciele co jakiś czas sprzedali część swoich akcji i z tej kasy sfinansowali sobie nową furę niż brali ją na spółkę co powodowałoby dziwne zmiany w bilansach.

Po trzecie wygląda na to że tak naprawdę to w pierwszym kwartale praktycznie nie było jeszcze dużo "efektu koronawirusa". Tzn. firma musiała poczynić pewne inwestycje na rzecz zwiększonego ruchu, ale lockdown zaczął się w Polsce dopiero w połowie marca. CDA udostępnia testowe premium na 14 dni, płatności za przedłużenie okresu były więc najwcześniej pod koniec marca, a większość płatności nowych użytkowników - dopiero w kwietniu. To pozwala oczekiwać dobrego raportu za II kw.

Po czwarte, firma ma cały czas sporo gotówki na koncie (ok. 13 mln.) zero zobowiązań kredytowych, a więc bardzo niskie ryzyko. Zobowiązania bieżące wynikają głównie z tantiem, i nawet mimo dużej liczby wyświetleń treści premium, te wydatki zostały z powodzeniem pokryte.

Po piąte, na stronie można sobie codziennie dokładnie sprawdzić liczbę użytkowników online - jest to dobry barometr dla tej spółki.

O oczywistościach czyli znikomych ryzykach że ktoś ze spółki zachoruje i będzie to miało wpływ na działalność, że nie zanosi się na zamknięcie internetu, że tego typu działalność przeżywa prawdziwy rozkwit nie będę się rozpisywał.

Oczywiście są też złe wiadomości,

Sprzedawanie akcji przez właścicieli mimo wszystko nie jest mile widziane. Jest to jednak robione przejrzyście, sprzedają oni te akcje które dostają jako element programu motywacyjnego, zwiększają podaż na giełdzie. Jest jednak popyt, a cena w ostatnim okresie rośnie stabilnie, a nie spekulacyjnie.

Wciąż są pewne wątpliwości związane z niektórymi treściami. Biorąc jednak pod uwagę mądrą strategię stopniowego wygaszania takich treści przy jednoczesnym "karmieniu" tych którzy mogliby mieć pretensje, ryzyka z tym związane na chwilę obecną oceniam jako niskie.

Niska wartość księgowa jest dla niektórych minusem, ale w przypadku spółek technologicznych/webowych jest to pozytywne - świadczy o niskich nakładach poniesionych przez spółkę. A że w naszym kraju do WK nie wliczają się aktywa niematerialne nic na to nie poradzimy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDA 0,00% 19,40 2023-01-27 12:28:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.