Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  59,98 zł , zmiana od tamtej pory: 2,00%

Kreatywna księgowość a potem duże zyski.

Zgłoś do moderatora
Mercator aby zaniżać wynik finansowy stosuje kreatywną księgowość. Chce wykupić tanio 20% akcji własnych.
Nowe inwestycje to super okazja do kreatywnej księgowości ale tu stosowanej na odwrót od takiej standardowej. Zamiast wliczać koszty bieżącego okresu w inwestycje wlicza się koszty inwestycji w koszty bieżącego okresu aby zaniżyć wynik finansowy.

Co to oznacza na przyszłość? Oznacza to że nowo budowane linie produkcyjne i zakłady będą miały niższe koszty amortyzacji bo część z nich wliczano do bieżących okresów. Zatem produkcja w nich będzie na papierze tania zatem marże i zyski sprzedanych produktów będą duże. Zyski będą tym bardziej duże bo Mercator buduje je bez zaciągania kredytów zatem nie będzie kosztów finansowych.

Dodatkowo na przychody w 2021 i do marca 2022 wpływały negatywnie wysokie ceny nitrylu.
Obecnie ceny nitrylu są niskie zatem to również poprawi zyski.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MERCATOR 2,75% 61,18 2022-08-16 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.