Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,16 zł , zmiana od tamtej pory: -25,23%

korytarz morski dalej działa / KSG eksportuje kukurydze na słowację

Zgłoś do moderatora
<> 100 statków ze zbożem kontynuuje podróż w korytarzu przez morze czarne, nie przejmując się wpisami na forum / komunikatami PR
31 października ONZ, Turcja i Ukraina kontynuowały wdrażanie czarnomorskiego porozumienia zbożowego i zakończyły plan tranzytu dla 16 statków. Andrey Klimenko , redaktor naczelny BlackSeaNews , twierdzi, że Rosja za pomocą gróźb próbowała zapobiec przejściu przewoźników zboża przez morski korytarz humanitarny, ale interwencja Turcji pomogła.
https://ru.krymr.com/a/news-tri-sudna-s-zernom/32110569.html

<> KSG Agro rozpoczęło dostawy eksportowe kukurydzy na Słowację w ilości okolo 1 tys. ton.
„W kontekście faktycznego blokowania eksportu produktów rolnych drogą morską, udany biznes agroholdingów skoncentrował się na budowaniu własnej sprawnej logistyki. Udało nam się, dlatego nadal rozwijamy eksport do krajów UE. zboża i produkty o wysokiej wartości dodanej - oleje, zaczynamy eksport kukurydzy, jest powód, aby mówić o dalszym wzroście dostaw eksportowych do krajów UE, bo z jednej strony jest duże zapotrzebowanie na nasze produkty rolne , a z drugiej strony zapalono zielone światło dla ukraińskiego eksportu rolnego. Teraz praktycznie nie ma podatków w UE (ten sam VAT) i ceł importowych - powiedział Sergey Kasyanov, prezes zarządu KSG. Agro.
Zaznaczył, że rozwiązując problemy z logistyką, rolnicy mają możliwość stworzenia efektywnego kanału zarobków z eksportu. https://ukranews.com/news/891752-ksg-agro-pristupil-k-eksportnym-postavkam-kukuruzy-v-slovakiyu

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KSGAGRO -0,92% 1,61 2023-12-01 15:09:08