Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,96 zł , zmiana od tamtej pory: -43,61%

koronawirus i grypa uszkadzają nasze serce. Jakie wirusy wywołują zapale

Zgłoś do moderatora
W ostrej fazie zapalenia mięśnia sercowego dochodzi do uszkodzenia i rozpadu kardiomiocytów wskutek replikacji wirusa, a także do uszkodzenia i obrzęku komórek śródbłonka naczyń serca oraz upośledzenia przepływu w mikrokrążeniu czego następstwem jest niedokrwienie mięśnia sercowego - tłumaczy dr hab. n. med. Bożena Szyguła -Jurkiewicz, profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii SUM w Śląskim Centrum Chorób Serca. Specjalistka chorób wewnętrznych, kardiologii i transplantologii klinicznej.

https://dziennikzachodni.pl/nie-tylko-koronawirus-i-grypa-uszkadzaja-nasze-serce-jakie-wirusy-wywoluja-zapalenie-miesnia-sercowego/ar/c14-15566540

Cząsteczka 1-MNA została zarejestrowana przez EFSA jako nowa kategoria składnika żywności, więc jest bezpieczna. Przeprowadzone badania pokazały, że jest bardzo dobrze tolerowana – tłumaczy dr Marzena Wieczorkowska z firmy Pharmena.
Zaś efekty działania cząsteczki 1-MNA są nieocenione. Oprócz wzmacniania prawidłowego działania śródbłonka naczyniowego oraz zapobieganiu jego dysfunkcjom, związek działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie, a również redukuje poziom markerów stanu zapalnego.
Wpływ cząsteczki na przedłużenie życia i jej możliwości w walce z procesami starzenia się organizmu potwierdziły badania przeprowadzane przez ośrodki badawcze o międzynarodowej renomie, m.in. Swiss Federal Institute of Technology z Zurychu czy Harvard Medical School.
  • koronawirus i grypa uszkadzają nasze serce. Jakie wirusy wywołują zapale Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -3,74% 6,18 2022-05-24 17:03:25