Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,80 zł , zmiana od tamtej pory: -26,85%

Koronawirus atakuje tętnice

Zgłoś do moderatora
Koronawirus to choroba wielonarządowa, która atakuje cały organizm. Groźnym powikłaniem jest zakrzepica żylna, wywołująca groźne udary mózgu i śmiertelnie niebezpieczne zatory płucne - oba obarczone wysoką śmiertelnością.
Koronawirus SARS-CoV-2 łączy się nie tylko z receptorami w drogach oddechowych, ale także w śródbłonku naczyniowym. Rozległy stan zapalny powoduje gromadzenie się płytek krwi, co prowadzi do powstawania zakrzepów. Znane są przypadki pacjentów z COVID-19, którym lekarze musieli amputować kończyny - ostrzegał prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w rozmowie z WP abcZdrowie.

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-zakazne/Koronawirus-atakuje-tetnice

Przeciwzakrzepowe właściwości 1-MNA wynikają z jego zdolności do stymulacji komórek śródbłonka. Mechanizm ten związany jest z uwalnianiem prostacykliny PGI2 na drodze zależnej od cyklooksygenazy 2 (COX-2). Endogenna prostacyklina jest odpowiedzialna m.in. za działanie przeciwzakrzepowe i przeciwmiażdżycowe. Jej niedobór powoduje wzmożoną agregację płytek krwi i tworzenie się zakrzepów w tętnicach.

  • Koronawirus atakuje tętnice Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -0,63% 7,90 2022-01-21 15:41:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.