Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,59 zł , zmiana od tamtej pory: -2,88%

Koornik nie zajmuje - o czytaniu komunikatów ze zrozumieniem

Zgłoś do moderatora
Polwax SA wyjaśnia na Twiterze i mnie to przekonuje.
W związku z toczącym się postępowaniem sądowym i zabezpieczającym, Polwax przekazał na rachunek komornika kwotę 6,7 mln zł, która w całości zabezpiecza roszczenia Orlen Projekt.

Idąc dalej:

ten rodzaj procedury zabezpieczającej wynika z faktu, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydając nieprawomocny nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym badał tylko złożony wniosek pod względem formalnym, czy dokumenty złożone przez Orlen Projekt spełniają wymogi wynikające z przepisów, czy  są właściwe podpisy  osób - zgodne z reprezentacją w KRS.

Dopiero teraz, kiedy Polwax wniesie zarzuty od tego nakazu – rozpocznie się merytoryczne badanie sprawy, sąd będzie badał czy rzeczywiście Polwax pozostawał w zwłoce z zapłatą faktur, czy były podstawy do wstrzymania płatności z wystawionych faktur, czy Orlen wykonał wszystkie obowiązki wynikające z umowy.

Zatem pamiętajmy, że Sąd do tej chwili nie orzekł, czy Orlen Projekt ma racje i należą mu się pieniądze dochodzone pozwem. Sąd będzie to dopiero badał i na końcu wyda wyrok. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLWAX 0,31% 6,40 2019-07-23 16:30:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.