Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,44 zł , zmiana od tamtej pory: -4,23%

Kontrakty na dolar amerykański blisko covidowego szczytu

Zgłoś do moderatora
Jakieś przemyślenia dotyczące globalnej gospodarki? Świat szykuje się na wojnę czy na głód?
Rusek wygląda na to, że dostaje baty na Ukrainie, więc w scenariuszu pierwszym może stać się nieprzewidywalny, ale wojsk lądowych raczej nie wyśle do krajów NATO. Drugi powód wysokiego dolara, to przygotowywanie się świata na głód związany z wojną na Ukrainie. To tez nie powinno specjalnie dotknąć krajów Europy chyba, że zaangażują się w pomoc humanitarną.

Jak oceniacie powyższe scenariusze pod kątem kontraktów na dolary? Wydaje się, że prawdopodobieństwo powyższych scenariuszy jest nie większe niż średnie, a więc dolar powinien niedługo zawrócić. Jest on również powiązany z indeksami, a więc i pośrednio z Hubtech, który przynajmniej ostatnio wykazuje korelację z NCINDEX.

Ostatnio jak dolar był na szczycie, to indeksy były w dołku. Piszę tutaj, ponieważ jest tu sporo myślących ludzi, którzy szerzej patrzą na rynki i może coś dorzucą od siebie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HUBTECH 0,36% 0,42 2022-06-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.