Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  102,70 zł , zmiana od tamtej pory: -1,36%

konsekwencje wyroku TSUE

Zgłoś do moderatora
"Zmalałaby akcja kredytowa, bo skokowy wzrost rezerw, bijący w kapitały, zmusiłby banki do wstrzymania sprzedaży kredytów na kilka kwartałów. Banki "niefrankowe" prawdopodobnie nie zdołałyby zapewnić brakującego finansowania gospodarce, co przełożyłoby się boleśnie na wzrost PKB" - zwraca uwagę gazeta.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rynek-boi-sie-frankowcow-7743029.html?comments=1#boxArticleComment

Wygląda na to, że paradoksalnie PEO może mieć z tego zysk, zaraz po chwiilowej zwałce, oczywiście. Czytałem gdzieś analizę, że strata portfela frankowego PEO to 1,7 zł na akcję. Czyli grosze. Natomiast wyrwa jaka powstanie na rynku będzie napędzać zyski banku, bo proces wychodzenia z tego syfu to z 5 lat, jak nie więcej. Przez cały ten czas banki takie jak PEO będą w uprzywilejowanej pozycji względem reszty.
  • konsekwencje wyroku TSUE Autor: marianpazdzioch

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEKAO -0,39% 101,30 2020-01-21 09:48:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.