Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,97 zł , zmiana od tamtej pory: 81,44%

Konferencja prasowa Mirbud (JHMDEV - 500 mieszkań rocznie)

Zgłoś do moderatora
Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Struktura obecnego portfela zamówień Mirbudu wskazuje, że przez najbliższe 2-3 lata 50% przychodów spółki będzie pochodziło z projektów drogowych, poinformował prezes Jerzy Mirgos. Mirbud ma obecnie 1,6 mld zł w portfelu zamówień, w tym ponad 800 mln zł na 2016 rok.
"Analizując portfel zamówień całej grupy kapitałowej na kolejne okresy, który ma wartość ponad 1,6 mld zł, to widać wyraźnie, że przez najbliższe 2-3 lata 50% naszej sprzedaży będą stanowić projekty drogowe. Dlatego wyraźnie wzmacniamy nasz potencjał w tym zakresie, zatrudniając nowych wysokiej klasy specjalistów, a także rozbudowując w różnych rejonach kraju sieć wytwórni masy bitumicznej do 5 obecnie" - powiedział Mirgos, cytowany w komunikacie.
W 2015 r. największy udział w sprzedaży grupy miały usługi budowlano-montażowe: ok. 87% całości przychodów. Wśród przychodów z usług budowlano-montażowych największe przychody generowały: segment budynków, usługowych i handlowych, stanowiący ponad 48% tych usług (wzrost udziału o ok. 15 pkt proc. względem roku ubiegłego), a także sprzedaż usług w segmencie robót inżynieryjno-drogowych, które stanowiły 35% sprzedaży (spadek udziału o 15 pkt proc.) oraz segment budynków użytku publicznego, który wygenerował ok. 17% przychodów (nieznaczny wzrost udziału o 0,3 pkt proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014). W ub.r. wzrósł również udział przychodów z działalności deweloperskiej z 4,6% w 2014 r. do 5,2% w 2015 r., oraz udział sprzedaży usług wynajmu z 3,6% w 2014r do 4,9% w roku 2015, podano również.
"Bardzo ambitne plany ma także nasza spółka zależna JHM Development, która dzięki realizacji inwestycji mieszkaniowych zarówno w większych aglomeracjach jak i mniejszych miejscowościach chce docelowo sprzedawać 500 mieszkań rocznie" - przypomniał także Mirgos.
Według niego, planowana rozbudowa Centrum Handlowego Marywilska 44 w Warszawie 44 o kolejne 12 tys. m2 zdecydowanie poprawi jej rentowność.
"Jestem także przekonany, że dzięki wykorzystaniu środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację inwestycji infrastrukturalnych, sektor budowlany czeka znaczący wzrost, a grupa Mirbud będzie jego beneficjentem" - podsumował prezes.
Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2015 r. spółka miała 756,4 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.