Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  21,00 zł , zmiana od tamtej pory: -35,24%

Komercjalizacja urządzenia do produkcji grafenu

Zgłoś do moderatora
Producent pieców do obróbki metali Seco/Warwick odnotowuje wzrost liczby nowych kontraktów. Na koniec września wielkość portfela zamówień grupy wyniosła 390 mln zł i była o 41 proc. wyższa niż przed rokiem.
To głównie zasługa nowych zleceń w segmencie pieców topialnych, w którym wartość podpisanych zamówień od początku roku wyniosła już 207 mln zł.
Jak informuje zarząd Seco/Warwick, spółka w tym roku zwiększa obroty przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej – w III kwartale sprzedaż wzrosła tu o 55 proc. w związku z dużą aktywnością polskiego zakładu produkcyjnego oraz zależnej niemieckiej spółki handlowej.
Z kolei o 14 proc. wzrosła sprzedaż na rynek azjatycki, w związku z poprawą sytuacji w spółkach lokalnych. Seco/Warwick posiada m.in. fabrykę w Chinach, która w III kwartale zanotowała niemal dwukrotny wzrost sprzedaży. Grupa zwiększa także sprzedaż na rynek amerykański, w związku z poprawą sytuacji zakładu w USA, produkującego urządzenia metalurgiczne do topienia, odlewania próżniowego metali i stopów specjalnych.
Analitycy duże nadzieje wiążą ze sprzedażą przez Seco/Warwick innowacyjnych urządzeń do produkcji grafenu. Pierwszy model już powstał dzięki współpracy z polskimi naukowcami, jednak prototyp ma służyć wyłącznie do celów naukowych. Z ostatnich wypowiedzi władz spółki wynika, że firma przygotowuje się już do komercjalizacji tego innowacyjnego urządzenia
  • Komercjalizacja urządzenia do produkcji grafenu Autor: ~King

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SECOGROUP 4,62% 13,60 2020-06-05 16:43:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.