Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 660,00 zł , zmiana od tamtej pory: 46,45%

komentarze do sesji 26 -30.10.2020

Zgłoś do moderatora
Od jutra rezygnuję z osobnych wątków dziennych. Zostaje tygodniowy.
Czy jest szansa na zatrzymanie spadków już teraz ? W czwartek mieliśmy lokalne dna na kilku kluczowych spółkach z WIG20 (PEKAO 46,25 zł, PKO BP 19,93 zł, PZU 21,31 zł). W piątek pojawiły się na tych spółkach wyraźne wzrosty przy wysokich obrotach. Jest też spółka ostro wyprzedawana, jest nią Lotos. Cena spadła do 29 zł a w czerwcu handlowano tymi akcjami po 67,58 zł. Inna spółka naftowa zachowywała się w ubiegłym tygodniu podobnie jak banki i PZU zaliczając dołek w czwartek i odbijając do góry ponad 1%. Największe spółki naftowe odbijają w górę, np BP i Shell 4%. Szczepionka coraz bliżej a z nią szansa na powrót do normalności. Z drugiej strony wybory w USA stwarzają pole do niepewności. Moim zdaniem wygra Biden co spowoduje jednak korektę w USA. Wygrana Trumpa nie spowoduje wzrostów bo ceny tam są wysokie. U nas niepewność stwarza cena Allegro. Cena jest bardzo wysoka przez wpisanie tej spółki do ważnych indeksów. Obroty w piątek przekroczyły 2,7 mld zł. Allegro wciąż ma kilkumiliardowe zadłużenie i niewielkie szanse na jego spłatę. Ktoś kupuje te akcje nie patrząc na cenę a szansa na zarobienie na nich jest bardzo mała. Może chodzi o wygenerowanie strat albo przeniesienie kapitału do mniej kontrolowanego miejsca ? Allegro może być potencjalnym hamulcem wzrostów dla WIG20 w listopadzie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 -0,08% 2 431,00 2021-10-26 17:04:36
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.